Būti „paauglėjančio“ vaiko tėvais.

Būti „paauglėjančio“ vaiko tėvais. Prasmingos vasaros kontraktas.

 Senolių išmintis sako: Maži vaikai, maži vargai.“ – ir tame tiek daug tiesos. Tie, kas augina „paauglėjančius“ vaikus žino, jog būna visko:
– nuostabus vaikas staiga išpučia akis ir kalba grubiai;
– atsakingas ir kruopštus, staiga pamiršta namų darbus ir kitas pareigas;
– mokėjęs kalbėti mandagiai, tampa atžagariu, piktu, nemaloniu pašnekovu;
– pagalbininkas guli lovoje ar slampinėja po kiemą be jokio tikslo ir atsisako padėti;
– tas, kuris linkęs bendradarbiauti, tampa tuo, kuris nuolat skundžiasi ir yra nepatenkintas;
– tampa beveik neįmanoma kontroliuoti laiką, praleidžiamą prie kompiuterio ir TV;
– …

 Su tais, kurių namuose gyvena 7 – 16 metų piliečiai kalbėsimės:

1. Apie tai, kaip susikalbėti su „paauglėjančiu“ vaiku:

Kas jam pasidarė? Ką jis galvoja? Ar jis išvis galvoja? Ar bus tokia diena kai man nereiks eiti iš paskos ir visko priminti? Ar kažką darau negerai? Ar jis kada taps atsakingas, pareigingas ir savarankiškas? Kodėl jis prieštarauja man dar net nebaigus kalbėti? – Tai mintys, kurios kone kasdien aplanko „paauglėjančių“ ir paauglių tėvus.

Įvardinsime tai, kas padeda ir, kas trukdo, susikalbėti su „paauglėjančiu“ ar jau paaugliu vaiku. Juk visai nesvarbu – kūdikis, mažylis ar paauglys – viskas, ko mes norime iš savo vaiko, tai glaudžių, meile ir tarpusavio pasitikėjimu bei pagarba grįstų santykių!

 2. Apie vasaros kontraktą:

Artėja vasara. Neramu, ką vaikas veiks namuose? Kiek laiko praleis prie kompiuterio ir TV? Ar paskirti jam namų ruošos darbus? Jei taip, kaip užtikrinti, jog atliktų tai, kas paskirta? Kaip susitarti, kad skaitytų knygas ir kažkuo pasidomėtų? Kiek laiko jis turėtų praleisti lauke? Kokio dienos režimo laikytis? Kiek pinigų duoti ir kaip kontroliuoti, kur juos išleidžia? …

5 žingsnių planas, padėsiantis užtikrinti laisvą, laimingą + prasmingą vasaros praleidimą. Kalbėsime kaip dėl visko susitarti ir, kaip laikytis susitarimo.

 Net jei manote ar matote, jog Jūsų vaikas yra kitoks ir jo neveikia tai, kas veikia kitus vaikus, pažadame – visai paprasti pozityvios disciplinos „triukai“ duos matomų teigiamų rezultatų.

Seminaro laikais, vieta ir kaina.

VILNIUS:
– gegužės 8 d. 18.30 – 21.30 val.
„Studija 365″, V. Grybo g. 17, Vilnius
Kaina:
– 15 Eur

KAUNAS:
– data nepaskirta.

Registracija. Seminarui būtina išankstinė registracija el.paštu: labas@jievaikai.lt. Registracija galutinai patvirtinama po apmokėjimo. Banko sąskaitos numerį atsiųsime užsiregistravusiems.

Iki susitikimo!

P.S. Jei seminaro pageidaujate kitame mieste, mes mielai atvažiuosime. Jums teliks organizuoti: surinkti grupę ir išrinkti susitikimo vietą :)

Šis seminaras naujas, naujai paruoštas. Atsiliepimus po kitų mūsų seminarų rasite čia:
„40+ metodų kaip susišnekėti“
„Atgal į rudenį: vaiko pinigai, sklandūs rytai ir vakarai.“

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai matomas. Privalomi laukai *