Apie dovanas: jaukias, kokybiškas, tikras…

Ir vėl – apie artėjančias Kalėdas + neišvengiamą dovanų pirkimą. Džiugų. Gausų. Beprotišką. Išvedantį iš kantrybės. Dovanojantį viską atperkančias šypsenas. Kalėdinės dovanos vaikams – dalykas neabejotinai vertas atskiro straipsnio bei aptarimo.

Kalėdos ypatinga diena, kuri skirta ne šiaip prie maistu nukrauto stalo sukviesti visus artimuosius bei apipilti juos dovanomis, ji skirta pajausti, kad nuo šios dienos viskas aplinkui tapo daug šviesiau, gražiau bei jaukiau. Rašydami apie Advento kalendorių sakėme, kad laukimo laikotarpis yra „Pats tamsiausias metų laikas, o po Kalėdų pradeda grįžti šviesa. Todėl tą „tamsą“ ir „šviesos“ laukimą derėtų išgyventi visomis prasmėmis.”.

Mums ir dovanos šiai šventei tinka ne bet kokios, jos privalo būti jaukios, kokybiškos, tikros, kažkokį prisiminimą ar vertybę kuriančios, pagamintos su idėja bei meile. Neatitinkančių Kalėdų dvasios vaiko troškimų išpildymą atidedame gimtadieniams ar kitokioms progoms. O Kalėdoms stengiamės rasti kažką TOKIO nekasdieniško ir labai šilto. Šių metų dovanų sąrašas jau apgalvotas bei suruoštas. Dalinamės ir su Jumis pamąstymais apie dovanas, jų parinkimo motyvus ir tuo, kokią vertybę ugdo kiekviena jų.

Visas „aplinkšventinis” laikotarpis yra stebuklingas ir kai jau namuose stovi eglutė nenuostabu, kad kone viskas, ko prireikia, kažkaip stebuklingai ima ir atsiranda po egle. O ir džiaugsmas daug ilgesnis gaunasi kai vis po kažką randi po egle, vis tai, ko tuo metu labiausiai reikia. Randi, džiaugiesi, matuojiesi, myluoji, vartai, dėlioji. DŽIAUGIESI. Pasidžiaugi, lyg jau atsikvėpsi, nurimsi nuo džiugesio ir vėl prašom nauja porcija dovanų.

Dolly dressSilos sweater green and Peppe pants greenPrieš šventes ypatingai svarbu ne tik namus bei dūšią „prasišluoti”, naujiems stebuklams vietos padaryti, bet ir kūnelį kruopščiai nušveisti, išgražinti sušukuoti, naujai papuošti. Pamenu, kai buvom maži, Kūčių dieną nudirbę pasiruošimo darbus, mirkdavom vonioje, o tuo tarpu nykštukai pasirūpindavo naujais šventiniais apdarais: apatiniai, kojinaitės, suknelė, marškinėliai ar dar kas, bet būtinai kažkas naujo pasipuošti Kūčių vakarą ir per Kalėdas. Šiemet mes patys kaip tėvai neatsispiriam Baby boutique (Facebook jie čia) grožybėms. Mane, kaip naujai iškeptą mergytės mamą, absoliučiai papirko suknutė su citrina, net nežinau ar ką labiau tinkamo puoštis žiemą galima sugalvoti 🙂

Two pom pomsBernužėlis, kuris žiemomis nešioja kepures būtiniausiai su burbulu (be šansų be burbulo uždėti), garantuotai liks sužavėtas kepure su šviečiančiu burbulu – atšvaitu. Gal net sugalvosim istoriją, kad Angelams jį saugoti lengviau kai ant galvos tarsi lempelė šviečia ir rodo, kur jis yra. Žinoma, ir apie saugų eismą puiki proga pasikartoti. Dalinuosi nuotraukomis.

Į „pagrindinį” dovanų maišą dedame dovanas, pagamintas su meile, tokias, kurios šiltos, naudingos, tinkamos mylėti, draugauti, mokytis, pažinti. Pirmiausia į maišą keliauja žaislai. Kaip gi be jų tie mūsų vaikai?

Tikrą draugą draugauti ar miegoti renkamės iš Žaislų turgaus. Šventėms ponios ir kavalieriai puošiasi, ruošiasi, kaspinais, eilutėmis dabinasi, pūstus sijonus kedena. Herojai čia tokie, kad prašyte prašosi būti padovanoti. Pažiūrėkit!

Zaislu turgus4

 

 

 

 

 

 

 

Ieškojome kažko mokymui(si), pasaulio pažinimui, lavinimui(si) ir sakome TAIP TAIP TAIP mediniams žaislams. Didelis, įvairus, įdomus jų pasirinkimas didesniems – mažesniems – berniukams – mergaitėms – šeimyniškiems – kūrybiškiems – ir visokiems kitokiems Žemuogių pievelėje.

  Leliu namasDarzovesStaliaus irankiai

Kalėdų dienai einant į pabaigą, namuose jaukiai įsitaisant vakarui, Kalėdų senelis po eglute palieka ką? Ogi KNYGAS! Prisilupam dubenį mandarinų, keliam kojas ant sofos ar lovos, užsimetam jaukų vilnonį apklotą ir vartom, skaitom, žiūrinėjam, aptarinėjam. Leidyklos „Nieko rimto” knygos absoliučiai idealiai tinkamos Kalėdų jaukumui kurti. Va ištrauka iš vienos:

kaledu-istorija„Jei esi geraširdis, pasiaukojantis ir tiki stebuklais, gali nuveikti bet ką. Tačiau argi įmanoma per vieną naktį apdovanoti visus pasaulio vaikus?
Siekiant šio nepaprasto troškimo žvejo sūnui Mikalojui teks pažinti daugybę žmonių, paslapčiomis gaminti žaisliukus piktojo staliaus Izaoko dirbtuvėje, rogėmis apkeliauti užpustytus Suomijos kaimelius ir netgi prisijaukinti  pulkelį laukinių elnių. Šio sunkaus kelio gale laukia neišmatuojamas džiaugsmas – juk visos tyros svajonės galų gale išsipildo, o vienišas, mažas berniukas tampa visame pasaulyje mylimu Kalėdų seneliu.”

Mūsų knygų sąraše:
Dvylika dovanų Kalėdų seneliui
Didysis žodžių fabrikas
Vaikų kambario rinkinukas (eilėraščiai + dainelių CD)
Kalėdų istorija
Piteris Penas ir Vendė
Aplink žemę per 80 dienų

Antrąją Kalėdų dieną, kai viskas tampa mažiau oficialu ir pompastiška, kai suskleidžiami didieji stalai ir vaikams paliekama daugiau vietos žaisti, kai į namus suguža pusbroliai, pusseserės, draugai bei kaimynai, namus dera pritaikyti vaikų džiaugsmui. Apie vaikų džiaugsmą įsikurti būstinėse rašėme straipsnyje „Gyvenimas po stalu”. Ne šiaip rašėme, tokiu gyvenimu susižavėjome ir radome iš kur tokį namą gauti.  Gavome jį Dryžuotoje pakrantėje ir lauksime naujam name svečių!

 1O0A3154++IMG_0002

 
 
 
 
 
 
 

Namo šeimininkui, laukiančiam svečių, pridera suruošti vaišes. Užsidėjus prijuostę (ji taip pat iš Dryžuotos pakrantės) gaminti bei serviruoti daug linksmiau, o ir visiškai rimtai bei solidžiai atrodo.

Laikotarpiu tarp Kalėdų ir Naujųjų nedirbsim. Valiooo! Gausim dovanų kvietimus ir visa šeima kartu važiuosim į Druskininkų vandens parką. Gausim kvietimus į muziejų ir spektaklį Vilniuje, kuriame gyvename. Ryte gaunam kvietimą, susiruošiam ir viskas aišku, ką tą dieną veikiam. Svarbiausia, kad visi kartu, draugiškai, linksmai, smalsios nuotykių ieškotojų nuotaikos vedini.

pinigines

Nėra geresnės progos gauti piniginę, kaip Naujųjų metų vakaras, juk ryte iš litų į eurus keisis pinigai! Dideliausias vaikiškų piniginių pasirinkimas Stephen Joseph parduotuvėse.

Pirmomis naujų metų dienomis susipažinsime su naujais pinigais, jų verte, apžiūrėsime, kaip pinigėliai atrodo. Leisime pačiam iš savo piniginės sumokėti ir pvz.: mieste visą šeimą arbata ar kava pavaišinti. Jausis didelis, svarbus, atsakingas, rūpestingas bei savarankiškas.

Na ir, žinoma, kokios šventės be kvepiančių sausainių, arbatų, karšto šokolado ir kitų imbieru bei gvazdikėliais kvepiančių gardumynų 🙂

Gausiai prikrauto, bet išieškoto ir prasmingo Jums Kalėdų senelio maišo!

Leave a Reply

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai matomas. Privalomi laukai *