Projekto JieVaikai.lt pradžia.
Mūsų šeima tai Deividas + Vilma + Karolis + Barbora. Mes žmonės tokie, kaip visi. Gyvenam, turim vaikų. Domimės jų laime. Ieškom, skaitom, galvojam. Kai randam ar sugalvojam kažką „gero” išbandom praktiškai „ant Karolio” (nors jau po truputį ir „ant Barboros”)
Taip atsirado šis puslapis, paprastiems tėvams kalbantis apie paprastus, čia ir dabar be didelio pasiruošimo ar pasiryžimo įgyvendinamus dalykus, kurie kasdienį buvimą su vaikui paverčia truputį jaukesniu ir ramesniu.
Į mokslinius straipsnius ar analizes nepretenduojame. Tiesiog prisimename tai, ką tarsi žinome, bet skubėdami ir užsikuisdami pamirštame arba apie ką neturime laiko pagalvoti.
Projektas dabar.
Tinklaraščio autorė Vilma yra sertifikuota asmenybės ugdymo trenerė, pozityviosios tėvystės lektorė. Veda seminarus, rašo straipsnius, padeda žmonėms įsisąmoninti, kad kasdienis džiaugsmas, ramybė ir darna nėra sudėtingai pasiekiami dalykai. Dažniausiai pakanka labai paprastų, visiems gerai žinomų, bet nepelnytai pamirštų dalykų.
Žodžiu kaip pradžioje, taip ir dabar, rašome apie vaikų laimę augti. Apie tai kaip paprastam tėvui, Tau ir Man atrasti bei suprasti savo vaiką, kaip padėti jam mylėti save.
Linkėjimai dideli,
Vilma Juškienė 😉
*************************************
Jums taip pat rašo ir savo patirtimi, atradimais bei perskaitymais dalinasi Dovilė. Apie save ji kalba taip:
„Esu Dovilė, trimetės, atvedusios mane į fantastiškai įdomų vaikų pasaulį, mama. Iki jos gimimo su vaikais ir jų auklėjimu bei psichologija mažai ką bendro turėjau, tačiau jau daugiau nei dveji metai ši sritis yra pirmoji mano domėjimosi rate. Ir ne tik todėl, kad reikia, o todėl, kad man tai be galo įdomu – kartais galiu nesurasti laiko pavalgyti pietų (na gerai, mano vyras patikslintų – ne tik pavalgyti, bet dažnai ir pagaminti J, bet jis šaunus ir visokeriopai palaiko šią mano aistrą!), bet laiko bent keliems straipsniams ar pusei knygos per dieną, atrasiu būtinai! Labiausiai domiuosi populiariai mėgstamu vadinti „trečiųjų metų krizės“ laikotarpiu (aš jį vadinu tiesiog ribų nustatymo ir asmenybės skleidimosi amžiumi), apimančiu 1.5-4.5 metų amžiaus tarpsnį, tačiau iš esmės, šiuo periodu vykstantys procesai bei pozityvūs elgesio modeliai su jais gali būti (ir turi būti) pritaikyti bendraujant su žmonėmis nuo 0 iki 99 metų ir daugiau. Taip pat, labai domiuosi ir skatinu vaikų kūrybiškumo ugdymą – esu viena iš 2015 metais pirmą kartą Lietuvoje vykusio „Vaikų menų festivalio“ iniciatorių ir organizatorių.
Taigi, dukros dėka, į mūsų šeimą atkeliavo pozityvi, kūrybiška ir prieraiši tėvystė – dabar visi trys augame šalia vienas kito bei mokomės vieni iš kitų – be informacijos, kurią gaunu besidomėdama šia kryptimi, tai būtų ne nuostabi, jaudinanti ir atradimų pilna kelionė, o varginantis ir sunkus kelias. Todėl norėdama prisidėti prie to, kad ir Jūsų šeimos augimas kartu su vaikais būtų kuo sklandesnis, džiugesnis bei įdomesnis, savo straipsniuose dalinsiuosi būtent ta informacija ir tais praktiniais pavyzdžiais, kuriuos patys taikome savo šeimoje ir kurie sėkmingai veikia, ir tikiuosi, kad taip pat veiks ir jums.”
Linkėjimai,
Dovilė Preimontė 😉