Apie ryškius vaikystės prisiminimus.

Ar Jūs turite tikrų, ryškių, iki pat šios dienos jaudinančių ir priverčiančių nusišypsoti vaikystės prisiminimų. Tokių, vaikystės įvykių, kurie kartodavosi ne kas dieną, bet periodiškai, tokių, kurie nepaisant to, kad kartais įvykdavo lyjant, asocijuojasi tik su saulėta diena.

Ar kuriate tokius prisiminimus savo vaikams?

Kas galėtų būti toks prisiminimas? Na, pvz.: kasmet pirmą rugsėjo savaitgalį išsiruošti į paskutinį vasaros nuotykį: aplankyti piliakalnį, surengti pikniką miške, važiuoti į dviračių žygį.

Graži tradicija kiekvienam vaikui gali tapti vasaros sezono „uždarymas” dalyvaujant Unicef vaikų bėgime. Mūsų namams šiūmetis šiandien vykęs bėgimas jau trečias…taigi, turbūt jau turime tradiciją ir kuriame kupiną šurmulio, jaudulio, pasiruošimo, adrenalino ir pasikalbėjimo apie pasaulio vaikų skaudulius „vaikystės prisiminimą”.

Vėl ruduo. Miestas kupinas šurmulio, bėgikų, jų artimųjų, muzikos. Vėl mažasis vaikšto pasipuošęs „bėgimo marškinėliais” ir medaliu. Medalis po kelių valandų bus pagarbiai kabinamas ant spintos rankenos šalia kitų, o marškinėliai ir vėl metams taps mylimiausi ir brangiausi. Kitais metais liks išaugti, bet atsiras nauji 🙂

Vėl fotografijos ir lyginimasis su pernai ir užpernai metais. Gera kiekvieną rugsėjį fotografuotis taip pat, tik truputį didesniam. Gera bus kai užaugs tokias nuotraukas turėti, žiūrėti, rodyti, vėl ir vėl išgyvenant tą vaikystės jaudulį. Gera bus savo paties vaiką paimti už rankos ir vesti ten, kur kiekvienais metais būdavai be gali be krašto laimingas.

Tokių tradicijų galima susikurti / susigalvoti ne tik rudeniui, bet ir žiemai, pavasariui, vasarai. Gali kiekvienas metų laikas turėti kažką ypatingo, kasmet tuo pačiu metu pasikartojančio, o gali toks įvykis metuose būti vienintelis. Svarbu, kad kiekvienas suaugęs žmogus turėtų ypatingą „vaikystės prisiminimą”. Tokį, kurį galėtų „išsišaukti” užsimerkęs, kurį jaustų, užuostų, vėl ir vėl išgyventų. Tokį, kuris pralinksmintų suaugusiųjų dieną, primintų, kad gyvenime būna gražių akimirkų, suteiktų jėgų naujiems, žygiams bei įkvėptų kurti „vaikystę” savo vaikams.

„Vaikystės prisiminimų” Jūsų namams!

Leave a Reply

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai matomas. Privalomi laukai *