Dėkojimo malda vaikams.

Jei – „Nuoširdžiai, iš širdies AČIŪ!” –
bus vienintelė gyvenimo malda – to pakaks.
– Meister Eckhart –
 

Malda tradicine prasme tikrai ne kiekvienuose namuose gyvena. Ir gerai. Visi turi savo kelią ir būdą gyventi, jaustis ir tikėti.

Bet malda padėkos už tai, ką turiu, forma yra universali visoms religijoms ir visiems įsitikinimams. Ir tokia maldos forma yra be proto veiksminga.

Tam, kad tuo įsitikinti pakaks pabandyti vos kelis kartus. Efektas stebuklingas ir greitas. Kelios minutės, kelios padėkos ir vaikas šypsosi, pakelia galvą, tampa gyvas ir laimingas.

Kaip melstis „Nuoširdaus dėkojimo malda”?:
– Ryte, vakare ar bet kada, kai tik bus minutėlė laisvo laiko. Kad ir automobilyje pakeliui į darželį / mokyklą ar namo.
– Įvardinu, ką turiu gero ir pasakau „Ačiū!”. Jei vaikas nebesugalvoja ar nebeprisimena, ką gero turi, galima jam padėti.

* Už tai, kad klasėje turiu daug draugų – AČIŪ.
* Už tai, kad labai skanūs pusryčiai buvo – AČIŪ.
* Už tai, kad sesė auga, gudrėja ir su ja vis linksmiau žaisti – AČIŪ.
* Už tai, kad draugas pakvietė į gimtadienį ir buvo linksma dūkti – AČIŪ.
* Už tai, kad galiu ilgai vakare po šiltu dušu stovėti – AČIŪ.
* Už tai, kad turiu stebuklingą stalčių, kuriame visada yra švarių ir kvepiančių triusikėlių ir kojinių – AČIŪ.
* Už tai, mano draugai yra sveiki, net slogos neturi ir visi susirenkam mokykloje – AČIŪ.
* Už tai, kad mane močiutė ir senelis labai myli ir lepina – AČIŪ.
* Už tai, kad sugalvojau pralinksminti draugus, į kiemą išsinešiau sausainių ir visus pavaišinau – AČIŪ.
* Už tai, kad draugo gimtadieniui pavyko nupiešti tikrai gražią atvirutę – AČIŪ.
* Už tai, kad dainą gražią per radiją „užleido” – AČIŪ.
*  Už tai, kad šįryt puikiai per kamštį lėkti sekasi – AČIŪ.
* Už tai, kad turiu valios / kantrybės treniruotis ir vis geriau plaukiu – AČIŪ.
* Už tai, kad pavyko padaryti labai gražų advento kalendorių – AČIŪ.
* Už tai, kad šalikas minkštas mielas, kvapnus ir gera į jį sukišti nosį – AČIŪ.
*  …
*  …

AČIŪ už viską, bet kokią smulkmeną! Mes kartais vardinam viską, bet ką, ką tik matom aplink ar ką sugalvojam. Aš sakau, o vaikas sulig kiekvienu sakiniu vis labiau šiepiasi ir tvirčiau sako AČIŪ. Gražu ir miela žiūrėti.

Toks jau turimų mažų dalykų pamatymas ir įvertinimas sugrąžina mus į „čia ir dabar”, leidžia laimingu jaustis šiandien. Jis niekaip nekenkia ateičiai, planas ir tikslams. Priešingai, tokiu būdu esame laimingi, o laimingas žmogus daug daugiau gero ir prasmingo ateityje gali nuveikti. Ilgai, keletą metų, galvojau dėl to garsiojo ir mistiškojo pasakymo „Būk čia ir dabar” – kaip ir kodėl? Vienas iš atsakymų yra matymas ir vertinimas to, ką turi čia ir dabar. Padėka už tai, ką turi čia ir dabar.

Tokia malda veikia ne tik tą, kuris dėkoja, ji veika visus aplinkinius. Kažkas dairosi aplinkui ir vertina tai, ką turi, nejučia ir pats pradedi dairytis, vertinti ir dėkoti. Pamatęs tave, pastebėti savo aplinką pradeda dar kažkas… Taip geras jausmas plinta greičiau už virusą 🙂

Apie dėkojimą / dėkingumą, apie jo poveikį bet kuriam žmogui, skaitykite čia – „Kasdienis dėkingumas ir laimė”. Čia taip pat rasite paprastų kasdienių padėkojimų gyvenant su vaikais ir šeima pavyzdžių.

Matyti tai, kas jau yra linkime!

2 KomentaraiKomentuoti

  • Aciu 🙂 uz tai, kad mums primeni, prisiminti tas smulkmenas, kurios kuria didelius ir gal net amzinus dalykus. Kaskart radusi nauja straipsni pasikraunu naujo pozityvo. ACIU dar ir dar karta.

    • Ačiū už tokios žodžius! Jie mane pakrauna pozityvo ir suteikia įkvėpimo. Kita vertus, vien nuo minties, kad gal dėl kurio straipsnio nors vienam vaikui taps linksmiau ir lengviau man svaigsta galva 🙂

Leave a Reply

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai matomas. Privalomi laukai *