Idėja vakarinei pasakai – pamokai. I dalis.

Idėja vakarinei pasakai – pamokai. Juk ne visada norisi skaityti tradicinę knygą.

Tinkama ir mažiems. Mūsų asmeniškai naudojama nuo 4 metų, bet vaikas pats to prašė gerokai anksčiau tik mes kažkaip ilgai nekreipėm dėmesio į prašymą.

Vakarai ilgėja, tamsėja..savotiškai jaukėja..vis labiau apie namus, apie šeimą būnam. Vis dažniau vakarinei pasakai randam laiko. Nes, nežinau kaip Jums, bet mums vasarą sunkokai su pasakom. Grįžtam namo vėliausiai ant kojų nebepastovėdami ir vos ne tarpdury be jokių pasakų užmiega.

Vakarinei pasakai reikės:
– pasaulio žemėlapio (mes turim politinį pakabintą per pusę kambario sienos kaip geografijos pamokose + šone visų valstybių vėliavos);
– planšetės arba kompiuterio.

Kaip pasaką sekti?
– Vaikas išsirenka šalį ir įsitaiso lovoje.
– Tėtis / mama stoja prie žemėlapio lyg atsakinėtų geografijos pamokose ir „googlina” arba pasakoja iš atminties apie vaiko pasirinktą valstybę.

Parodo vėliavą, valiutą, pasako koks žemynas, kokie kalnai, jūros, upės? Gal kažkas didžiausio, giliausio, aukščiausio yra? Pasakojam kokia kalba kalba, ką žmonės veikia, kaip atrodo, ką valgo, ką dirba, kuo šalis garsi, kokia gamta, kokia religija ir t.t. ir t.t.

Uoj kaip vaikams įdomu, kad arabai su suknelėm vaikšto, kad japonai visko daug technikoj sugalvoja, Šri Lanka paslaptinga ir augina arbatą, kad MCDonalds ir CocaCola iš Amerikos, makaronai iš Italijos, o Norvegijos šiaurėje būna arba visada diena arba visada naktis, kiniečių daugiausiai pasaulyje, Afrikoj drambliai ir žirafos, Havajuose superinės bangos, Galapaguose vėžliai, Roma ypatingo senumo, Egipte piramidės, kurios yra pasaulio stebuklas ir jas gal net ateiviai pastatė ir t.t. ir t.t.

Nereikia apie labai baisius dalykus pasakoti. Visos šalys turi kažką įdomaus, gražaus ir savito. Nors apie skurdą ir purvą pasakojam.

Po pasakojimo rodome kelis filmukus po 5-10 min. arba googlinam nuotraukas apie to vakaro šalį.

Be to, šitaip vaikai mato, kad planšetėje ne tik žaidimai įdomūs, neapsakomo įdomumo ir informacija apie visą pasaulį, kad ten yra atsakymai į daugybę rūpimų klausimų. Net skaityti ir rašyti kuo greičiau išmokti užsinori, kad tik pats galėtų sužinoti tai, kas įdomu ir nereikėtų prašyti tėčių.

Štai tokia įkvepianti ieškoti, pažinti ir pamilti pasaulį gali būti vakarinė pasaka.

Viso pasaulio atradimo Jums!

P.S. II straipsnio apie vakarines pasakas dalis, kuriame siūloma visai kitokia, nei ši idėja štai čia…

1 komentarasKomentuoti

Leave a Reply

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai matomas. Privalomi laukai *