Idėjos pusryčiams!

Pakelkite rankas tie, kieno pusryčių meniu apsiriboja kokiais 5-7 patiekalais. Mes keliame ir rankas, ir kojas, nes mūsų namuose pusryčių meniu skurdesnis už skurdų 🙁 Auginam vieną maisto išrankuolį, bet kiti 3 šeimos nariai normaliai valgūs žmonės. Deja, „normalus valgumas” pusryčių metu apsiriboja:
1. sumuštinis su dešra arba sūriu;
2. dribsniai su pienu;
3. 5 grūdų košė su sviestu ir datulėmis;
4. keptas kiaušinis;
5. sportininko kokteilis (pienas, varškė, bananas);
6. dideli blynai (savaitgalį);
– …… viskas.

Asmeniškai aš, pusryčiams tarsi keliu ypatingą reikalavimą, visuomet maniau, kad keliu. Bet tik dabar, kai tiksliai surašiau mūsų namų pusryčių meniu, susivokiau kokio blogumo yra padėtis ir dar labiau apsidžiaugiau ėmusis priemonių ir veiksmų.

Bet apie viską nuo pradžių. Kas? Kaip? Kodėl?

Taigi, pusryčiai reikalas ypatingas. Jie suteikia energijos ir jėgos visai dienai. Kai didžiąją dalį dienos visi būna ne namuose ir valgo tikrai abejotinos kokybės maistą, pusryčius ir vakarienę norisi pripildyti ne tik šilumos, bet ir maistingumo, vitaminų, mineralų, kalorijų, įvairumo ir viso ko kito geriausio. Teoriškai galima visko susigalvoti, prisigalvoti, internete surasti ir pagaminti, bet kai ryte skubi, kažkaip labai prastai ir nekūrybingai galvojasi ir jau tikrai nekyla mintis įsijungti kompiuterį ir „pagooglinti, ką pusryčiauti.

Kažkada bandžiau meniu sugalvojimui įdarbinti sūnų. Pareiškiau, kad mūsų pusryčių racionas skurdus, kas dieną sumuštinių nevalgysim, tad teks sugalvoti ką kito ar kitokio galima pasigaminti. Į tai sūnus atsakė:
– Tu pati ir sugalvok, ko dar vaikas gali norėti ir kas būtų skanu pusryčiams.
Gal ir ne pats gražiausias ar maloniausias atsakymas, bet pykti negali, nesugalvoju aš, tad kaip galiu reikalauti sugalvojimo iš jo?

Pusryciu knygaTodėl kai knygyne pamačiau „Pusryčių knygą” iš karto čiupau vartyti ir analizuoti. Mintis, kad pusryčiams galima pateikti daugiau nei 100 visokiausių, įvairiausių patiekalų yra waaaw. Parodžiau tam pačiam maisto išrankuoliui sūnui ir…jo reakcija buvo:
– Tikrai galėsiu kas dieną pats rinktis kitus pusryčius?
– Taip! Taip! Taip! Galėsi, tu tik rinkis ir valgyk kas dieną kažką kitą!
Žodžiu, knygą pirkom.

Ką joje radom?

Įdomių ir nestandartinių blynelių. Mūsų šeima „miltinė – blyninė”, tad pasiūlymai kaip į miltus įdėti įvairių naudingų produktų (varškės, medaus, špinatų, sūrio, avižinių dribsnių, citrinų ir t.t.) mums labai naudingi. Avižinių dribsnių blynų receptas žemiau.

– Gana greitai ir lengvai paruošiamų bandelių su įvairiausiais įdarais: ir saldžių, ir sočių. Ir vėl, mes „miltiniai” ir be bandelių nei iš vietos. Kartais sekmadienio rytą išsiunčiam tėtį viežių bandelių. O kam versti kažką nusivilti pižamą ir važiuoti į parduotuvę, jei galima per tą patį laiką bandeles išsikepti patiems? Be to, jei sekmadienio rytą kepi pvz.: cinamonines bandeles ir verdi kavą, namai jaukumu ir šiluma kvepės iki daugmaž trečiadienio 🙂

– Nemažai pusryčių duonos, sumuštinių ir kiaušinių / kiaušinienių pasiūlymų. Nuo sumuštinių ir kiaušinių pusryčiams pabėgti tikrai nepavyks, tad priimam visus pasiūlymus kaip juos pateikti kuo įvairiau ir maistingiau.

Įdomių košių. Keptos trijų grūdų košės su morkomis, cinamonu ir migdolais receptu dalinamės žemiau.

– Idėjų, pasiūlymų ir instrukcijų kaip patiems pasigaminti traškius pusryčių dribsnius (granola). Pripažinkime, dribsnius daugumą vaikų galėtų valgyti kone kas dieną. Su pienu ar be pieno, prie stalo ar žiūrėdami TV, namuose ar kieme. Kalbant paauglių kalba, dribsniai valdo 🙂 Žemiau įkėlėme instrukciją kaip pasigaminti Granolos batonėlius (šokoladukus).

– Visą eilę sluoksniuočių (tokie gardūs stiklainiuose susluoksniuoti lyg desertai lyg maistai) ir keksiukų.

Sočių kokteilių. Kokteiliai mūsų namuose pasiteisinęs dalykas, į juos galima suplakti viską, ko nevalgieji nevalgo 🙂 Be to, jie ir pagaminami ir suvalgomi ypatingai greitai, kas darbo dienomis tikrai svarbu. Maistingo mangų ir avižinių dribsnių kokteilio receptas žemiau.

– Puikiai dienai įkvepiančių gėrimų. Yra limonadas, arbatos, karštas šokoladas ir net kelios kavos. Šis skyrius man, man man. Kava! Kava! Kava!

Kai kurie kepiniai tinkami valgyti keletą dienų, tad jei savaitgalį užklumpa įkvėpimas, galima pasiruošti pirmadieniui ir antradieniui. Atsikeli pirmadienio rytą, o pusryčiai jau yra!!! Skamba kaip istorija iš svajonių sapno 🙂

Tokia „Pusryčių knyga” gali tarnauti kaip „kaltės nuo savęs nusiėmimo” įrankis. Pvz.: Jei vaikas pusryčiams norėtų dribsnių, o atsitiktinai versdami knygą išbūrėme košę – mama nekalta, toks burtas. Žinoma, prieš tai derėtų susitarti, kad pusryčiai kas rytą išburiami. Galima sudaryti grafiką, pagal kurį kiekvieną rytą atsitiktinai knygą atverčia ir taip visiems pusryčius išrenka vis kitas šeimos narys. Kitas variantas savaitgalį išburti visos savaitės pusryčius, vėlgi, burti privalo kiekvienas šeimos narys. Taip iš anksto išsirinkus ką gaminsime, galima pasirūpinti, kad šaldytuve būtų reikiamų produktų.

Viena knyga, truputis kūrybos ir 100 įvairių, maistingų gardumų naujai dienai pradėti 🙂

Jei norėtumėte „Pusryčių knygą” įsigyti čia ir dabar, galite tą padaryti ir internetu.

Skanių, saulėtų, įvairių ir maistingų Jums pusryčių!

1 komentarasKomentuoti

Leave a Reply

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai matomas. Privalomi laukai *