Jos didenybė Knygų mugė – ar eiti, ar vestis vaikus?

Yra daugybė didelių ir mažų dalykų, daugybė būdų,
padedančių praplėsti vaiko akiratį, vaiko pasaulį.
Tačiau geriausias jų – išugdyti meilę knygoms.
– Jacqualine Kennedy –
 

Šiandien pas mus knygų ir skaitymo diena! Apie knygas ir skaitymą galima kalbėti ir rašyti iki be galo, be krašto. Straipsnyje „Skaitymas vaikui ir su vaiku. Knygos vaikams: kokios, kada, kaip dažnai?” rašėme – skaitydami vaikui nuo mažens pasiekiame to, kad galiausiai skaitymas jiems asocijuojasi su tėvų balsu, šiluma, su saugumu. Be to, skaitymas ugdo intelektą, drąsą, lavina vaizduotę, gebėjimą pasitikti ir įveikti kliūtis, užtikrina raiškų bei vaizdingą žodyną, leidžia gerokai lengviau perprasti gramatikos taisykles mokykloje…ir t.t. ir t.t.

Psichologai tvirtina, kad skaitymas balsu vaikams yra kaip vitaminas, kaip vakcina nuo šiuolaikinio pasaulio grėsmių, blogų įpročių. Tai – pigiausias ir veiksmingiausias ugdymo būdas.

Vasario 19-22 d. duris atvers kasmetinė JOS DIDENYBĖ – Knygų mugė ir ne vienam kyla klausimai – ar eiti, ar vestis vaikus?

Taip! Taip! Taip!

Lyderiaujančios vaikų literatūros leidyklos „Nieko rimto“ (čia ta, kur Sigutė Ach dirba ir kur išleistas „Ežiukas rūke”) vadovas Arvydas Vereckis duoda atsakymą: „Taip, vaikas įneš daug nesusikaupimo, gal greičiau teks išeiti, jei jis pavargs, bet vaiko dalyvavimas Knygų mugėje – tai neįkainojama edukacija, geriausias būdas supažindinti su knyga, lavinti jo vaizduotę. O vaizduotė – tai raktas į nuostabų, sėkmingą ir prasmingą gyvenimą. Be to, reikia leisti pačiam vaikui išsirinkti knygą ar bent jau daryti kompromisą – vieną išsirenki tu, kitą išrenku aš. Taip ugdoma vaiko pasirinkimo laisvė, net jei tėvams jo pasirinkimas atrodo nesąmonė – mums atrodo, kad žinome, kas geriausia, o vaikas jaučia, kaip yra iš tikrųjų.“

Koks bus vaiko apsilankymas knygų mugėje? Kur ir ką pamatys? Ką išgirs? Su kuo susipažins?

Pirmiausia iliustruojame – va kaip viskas būna 🙂

Vaikams knygų mugėje bus dedikuota visa ketvirtoji „Litexpo“ parodų rūmų salė. Joje įsikurs vaikų knygų leidėjai, vaikų scena ir Knygų šalis. Knygų šalies erdvėje kaip ir kasmet veiks kūrybinės dirbtuvės „Tu gali sukurti knygą“, čia vaikai visomis knygų mugės dienomis bus kviečiami pasinerti į įvairią ir įdomią knygų kūrimo veiklą.

Vaikų salės scenoje vyks šeimoms skirti renginiai, knygų pristatymai, žaidimai, koncertai. Leidėjai stebina renginių gausa ir įvairove, lietuvių bei užsienio autorių apsilankymais (bus galimybių įsigyti knygą iš autoriaus rankų, gauti autografą, o gal net nusifotografuoti).

„Nieko rimto” KNYGŲ MUGĖS RENGINIAI (renginiai vyks Vaikų salėje, Vaikų scenoje):

Vaiku kambarys_CD_dVasario 19d. (ketvirtadienis) 13 val. – koncertas vaikams ir CD „Vaikų kambarys“ pristatymas.

Pristatomas muzikos albumas „Vaikų kambarys“, pagal to paties pavadinimo Violetos Palčinskaitės geriausių eilėraščių rinktinę. Daineles kūrė ir atliko teatro trupė „Teatriukas“, o viską iliustravo ir nuotaiką spalvomis perteikė dailininkė Sigutė Ach.

Profesionalių aktorių trupė „Teatriukas“ žiūrovams ir skaitytojams pažįstama iš įvairių spektaklių, kultūrinių ir edukacinių programų vaikams. Trupės nariai Dalia, Gediminas ir Žilvinas pasakojo apie dainelių kūrybos procesą: „Gerų poetų tekstai patys skamba – tereikia tą muziką išgirsti, pajausti. Visuomet stengiamės vaikus skatinti kurti, mąstyti, dalyvauti, o V. Palčinskaitės tekstai – puiki erdvė tiek aktyviai, tiek romantiškai, tiek edukacinei veiklai. Kūriniai tiks kiekvienai nuotaikai, nes lyriškas daineles keičia ritmingos, linksmas – svajingos, taigi po truputį skleidžiasi visi muzikiniai stebuklai.

mumija dumis_dVasario 20d. (penktadienis) 12 val.  – Knygos „Mumija Dumis ir aukso skarabėjas“ pristatymas.

Charizmatiška ir unikali autorė Tosca Menten pristatys savo pirmąją knygą, pasirodžiusią lietuviškai. „Mumija Dumis ir aukso skarabėjas“. Tai nuotykių kupinas, linksmas pasakojimas vaikams.

Ar teko kada lovoje rasti… gyvą savo amžiaus mumiją? Gosui vieną dieną taip nutiko ir tada viskas apsivertė aukštyn kojom. Ne taip lengva naujajam draugui, miegojusiam kelis tūkstančius metų, papasakoti, kaip pasikeitė pasaulis. Arba paaiškinti, kaip elgtis galima, o kaip – ne. Ir kaip pačiam kalbėti su mokyklos vaikais, kad jie nesužinotų, kas išties yra Dumis? O čia dar staiga dingsta mumijos aukso skarabėjas!…

kur nuejo sapnas_dVasario 20d. (penktadienis) 17 val. – knygos „Kur nuėjo sapnas“ pristatymas.

Annos Onichimowskos paveiklėlių knyga vaikams „Kur nuėjo sapnas“. Knyga pasakoja apie sapnus, apie tai, kad negali žinoti, kas iš tikrųjų yra realybė, o kas sapnai ir kada peržiangiama ta riba. Meistriškai parašytas tekstas iliustruojamas meniškomis iliustracijomis vertas turėti kiekvieno vaiko lentynoje.

Ką daryti, jei vieną naktį miegas pabėga, ir tu niekaip jo nerandi – nei po pagalve, nei po lova, nei už spintos ar ant lentynos? Mažasis Tomas su draugu kiškiu Pilypu ryžtasi žūtbūt jį surasti. Jiedu išsiruošia į pasakišką kelionę – iki sidabrinės upės, per paslaptingas pievas, keistais traukiniais, kol suras miegą…

krosnele kepuraite apkepasVasario 21d. (šeštadienis) 18 val. – knygos „Krosnelė, kepuraitė ir apkepas“ pristatymas.

Autorės Annos Onichimowskos knyga „Krosnelė, kepuraitė ir apkepas“ yra ne tik grožinis, bet ir edukacinis kūrinys, kuris žaismingai padeda mokytis kalbos, sudomina vaiką.

Kai nuo artimiausio kaimyno tave skiria net šeši šimtai penkiasdešimt keturios pakopos, gali pasijusti paskutiniu troliu pasaulyje. O kaimynas apačioje gali apie tave susapnuoti nebūtų dalykų. Geriausia išeitis – susipažinti. Jei kišenėje pritrūksi tinkamų frazių, svarbiausia prisiminti keletą tikrai šiltų žodžių. Tokių kaip krosnelė, kepuraitė ir apkepas.

Pristatymo metu skaitytojai turės galimybę susitikti su autorėmis, sužinoti knygų sukūrimo istoriją, pabendrauti.

Knygų mugėje taip pat bus ypatinga galimybė įsigyti kelias naujas arba seniai skaitytojų lauktas knygas.

Bitė Maja – šauniausia pasaulyje bitė grįžta! P.S. Bus ir filmukas. Apie knygą skaitykite čia…

Aviukas Šonas – visame pasaulyje mėgstamo aviuko ir jo draugų nuotykiai dvejose knygutėse. P.S. bus ir filmukas. Apie knygas skaitykite čia…

Žmogaus kūno fabrikas – ­ susipažink su nuostabiuoju žmogaus kūno fabriku! Čia daug mažyčių darbininkų nepaliaujamai pluša, kad visi mechanizmai veiktų dieną ir naktį. Šmaikščios iliustracijos padės ištyrinėti visą žmogaus organizmą. Apie knygą skaitykite čia…

Mėgintuvėlis kariuomenėje – skaitytojai jau pažįsta šį herojų iš pirmosios knygos „Mėgintuvėlio Kelionės“, o šį kartą ji keliauja į Lietuvos karo akademiją, kur lauks nemažiau nuotykių ir intriguojančių eksperimentų. P.S. Knygų mugėje autografus dalins, bendraus ir patys autoriai. Daugiau apie knygą čia…

Lai įkrenta kokia gera, o geriau net kelios geros knygos, į Jūsų širdį ir krepšį!

Pasimatom! Mes būsime ketvirtadienį, klausysim „Teatriuko” dainelių su mažyte, o savaitgalį lankysimės su dičkiu.

Leave a Reply

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai matomas. Privalomi laukai *