Ką veikti rudens vakarais?

Ruduo rudenėlis ir vėl tamsus vakarėlis kai į kiemą su draugais pasilakstyti mažųjų tikrai neišsiųsi. Ką daryti? Kaip nuotaiką atstatyti? Kaip pralinksmėti ir per žiemą neužkerpėti.

Tokie vakarai puiki proga ne šokoladus šveisti, o visai šeima kartu pazbitkinti ir pasportuoti. Juk neišsidūkęs ir neišsisportavęs mažasis savarankiškai gali pridaryti daug daugiau bėdos ir žalos nei su priežiūra zbitkindamas.

Taigi, ką veikti, kad tas trumpas laikas namuose (po darbų, darželių, mokyklų) prieš miegą būtų linksmas, visą šeimą sujungtų, visi atsipalaiduotų ir mintis nuo kasdienybės atitrauktų?

1. Pirma idėja būtų tiesiog garsiai užsileisti muziką ir pašokti. Mes taip darom dažnai. Pakaitom renkamės dainas (nes visiems kitokios patinka), leidžiame jas youtubėje ir šokam. Kartais tiesiog kas kaip moka, tas taip šoka. Kartais bandom atkartoti judesius klipuose. Kartais išjungiam šviesas, uždegam žvakes, mažasis šviečia į lubas lazerio šviesutes (toks žaislas), o tėčiai šoka mokyklos laikų diskotekų dainas ir šokius. O jau juoko visiems. 🙂 Žodžiu, šokti galima visaip įvairiausiai, įdomiausiai ir linksmiausiai.

2. Dainuoti karaoke. Karaokės taip pat pilnas youtube. Galima pasiimti šluotą, kuri bus pastatomas mikrofonas, o plaukų šepetys taps kuo puikiausias rankinis mikrofonas. Juk pamenat kaip patys dainuodavom 🙂

3. Žaisti „Lietuvos talentus“, „X-faktorių“ ar panašiai. Kažką populiaraus, rodomo per TV. Susitarkit kiek laiko skiriama pasirodymui, pastatykit laikrodį ar naudokit chronometrą. Aptarkit, vertinkit. Žodžiu reikalo imkitės rimtai bei atsakingai.

4. Statyti būstinę. Iš stalo, kėdžių, paklodžių, pagalvių ir viso kito, tinkamo statyboms. Be abejo, vakarieniausite būstinėje. Galima būstinę įsirengti svetainėje paliekant langelį TV, t.y. filmukų žiūrėjimui ir užkandžių padavimui. Užkandžiai, žinoma, turi būti sveiki bei gražūs.

5. Angliškai tai vadinama „the Limbo“, lietuviškai net nežinia ar iš viso yra tam pavadinimas. Reikia dviese laikyti šluotą ar virvę, o trečias turi lenktis atgal lyg darytų tiltelį ir pralįsti / praeiti pro apačią. Laimi tas, kuris pro žemiausiai laikomą virvę pralenda nenugriuvęs. Tokį žaidimą studentai per „balius“ žaidžia 🙂

6. Kliūčių ruožas. Padarykite namuose kliūčių ruožą. Išdėliokite vienkartines lėkštes (ant jų reikia užlipti), kėdes (pralįsti po apačia), pagalves (peršokti iš vietos abiem kojom) ir t.t. Renkite varžybas kam greičiau pavyks įveikti visą ruožą. Galima pasunkinimui į burną įdėti šaukštą, o į šaukštą puponautą, kurio nevalia pamesti.

7. Renkite stovėjimo ant vienos kojos varžybas. Apie tai jau esame rašę čia…

8. Renkite varžybas kas ilgiau išbus nekvėpavęs. Taip treniruojantis didinamas plaučių tūris, gerėja deguonės pasisavinimas į organizmą, po truputį gaunamas rezultatas kai vienu įkvėpimu įkvepiama daugiau oro (didesnis plaučių tūris). Mažinamas širdies apkrovimas. Lėčiau bei giliau kvėpuojant lėčiau plaka širdis, dėl to ji mažiau nusidėvi ir ilgiau tarnauja.

9. Darykite kirmėliukų šokius. Jei matėte roko operą „Voro vestuvės“ ir pamenate koks buvo vikšrelis (A.Ramanauskas – Greitai), tuomet suprantate kaip viskas turi atrodyti. Reikia tiesti ant grindų paklodę ir į ją kaip vyniotinį suvynioti vaiką, suvyniotą pastatyti ir lai vaikšto, šoka, krypuoja. Galite visa tai pavadinti ne vikšreliu, o pvz.: mumija.

10. Rašykite Jūs, kokį dar judrų, išsidūkimo, pazbitkinimo užsiėmimą galima nuveikti ir praskaidrinti rudens vakarą.

Linksmai Jums ir energingai pasibūti / išsibūti!

Leave a Reply

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai matomas. Privalomi laukai *