Kaip nesusirgti, o susirgus greičiau pasveikti?

Pradėkime sąžiningai. Šį straipsnį rašome todėl, kad rekomenduotume / primintume seną, dar mūsų močiučių ar net prosenelių naudotą, vos porą eurų kainuojančią, natūralią priemonę peršalimo ligoms įveikti. Bet rekomenduojame pakelta galva ir ramia širdimi – būtent tokias natūralias priemones naudojame patys, būtent tokius dalykus laikome tinkamais vaikų gydymui.

Kaip nesusirgti, o susirgus greičiau pasveikti? – šiuo metų laiku itin aktualus klausimas. Gal net klausimas Nr. 1.

Kas kosti, kas čiaudo, kam temperatūra… Turbūt reikėtų saugotis viešų ir žmonių susibūrimo vietų, bet juk nesėdėsi namuose tarp keturių sienų užsidaręs!

Taigi, kaip:
1. Neprisigaudyti virusų ir bakterijų?
2. Prisigaudžius su jomis kovoti?

 1. Kaip neprisigaudyti virusų ir bakterijų.

– Dažnai ir gerai vėdinti patalpas.

– Bet kokiu oro ir bet kokios sveikatos nors trumpam kas dieną išeiti į lauką. Tiksliau jei nėra aukštos temperatūros ar plaučių uždegimo. Kosulys, čiaudulys ar sloga yra rimta priežastis būtent eiti į lauką.

– Dažnai plauti vaiko pirštines, šaliką ir kepurę, t.y. tuos drabužius, kurie trinasi prie nosies 🙂 Jei šaliko ar kepurės dažnai plauti nesinori ir nėra reikalo, galima juos nakčiai išnešti „pašalti” į balkoną. Rytą atsikėlus parsineši namo ir iki einant pro duris jie puikiai sušyla.

– Dažnai keisti vaiko patalynę, ypač pagalvės užvalkalą. Patalynę, kaip ir šaliką su kepure, rekomenduojama bent kartą per savaitę kelioms valandoms išnešti „pašalti” į lauką.

– Užtikrinti, kad vaiko mityba būtų pilnavertė ir netrūktų miego, vaikas nejaustų nuovargio.

Einančiam į viešą vietą (darželis, mokykla, prekybos centras, koncertas, spektaklis ir t.t.) vaikui ant drabužių ar nosinaitės užlašinti dezinfekuojančio eterinio aliejaus. Šį patarimą išgirdau iš besilaukiančios savo kosmetologės. Ji šaltuoju metų laiku visuomet kišenėje nešiojasi dezinfekuojančiu eteriniu aliejumi suvilgytą popierinę nosinaitę. Eterinių aliejų yra pačių įvairiausių, bet pats pigiausias ir kiekvienam prieinamiausias – Kamparo aliejus. Vos už porą eurų jo nusipirkti galima bet kurioje vaistinėje. Moksliniais tyrimais patvirtinta, kad kamparo aliejus turi antiseptinį, dezinfekuojantį poveikį. Pasidarius purškiklį juo galima dezinfekuoti ir visų patalpų orą.

2. Kaip palengvinti sveikimą nuo peršalimo ligų?

– Su vaiku elgtis taip, kad jis nenorėtų sirgti, t.y. norėtų kuo greičiau pasveikti. Apie tai esame rašę „Vaikas serga? Kaip greičiau pasveikti?”.

– Jei vaiką puola virusai ir bakterijos, jei matome, kad jam darosi sunku kvėpuoti, ima skaudėti ar reiškiasi kiti nemalonūs peršalimo ligų simptomai, būtina nedelsiant imtis veiksmų. Dažnai tėvai padaro klaidą, mano, kad liga praeis savaime, nenori kreiptis į gydytoją, girdyti cheminių vaistų ar net antibiotikų, todėl nedaro nieko. Laukia. Toks sprendimas nėra nei geras, nei teisingas. Teisinga yra iš karto, nedelsiant, tą pačią dieną pradėti naudoti natūralias gydymo priemones.

Peršalimo ligų simptomai: čiaudulys sloga, gerklės skausmas, kosulys ir karščiavimas. Įdomiausia, jog beveik visi vaistai, kuriuos vartojame peršalę, yra skirti tik atsiradusiems simptomams palengvinti, o su pačia liga turi „susidoroti“ žmogaus organizmas. Turbūt visi esame girdėję posakį: „Negydoma sloga praeina per savaitę, gydoma – per septynias dienas.”. Todėl siekiant palengvinti peršalimo ligų sukeliamus negalavimus, galima pasitelkti kamparo spiritą arba kamparo aliejų, tai yra natūralias, pašalinių reiškinių neturinčias priemones. Kamparas ir iš jo gaminami preparatai turi antiseptinių, uždegimą malšinančių, audinių atsinaujinimą palankiai veikiančių, išoriškai dirginančių, nuskausminančių, peršėjimą slopinančių savybių, kurios naudingos infekcinių peršalimo ligų simptomams lengvinti.

Taigi kur ir kaip ant ligonio dėti ir tepti tuos kamparo aliejų ir spiritą? Tik būkit atidūs nesumaišykite jų! Aliejų galima tepti ant kūno, o spiritą būtina skiesti.
– Kamparo aliejumi įtrynus krūtinę, kvėpavimo takus greit pasieks antiseptinį, antimikrobinį, uždegimą malšinantį veikimą turintys lakūs junginiai. Vaikas lengviau atsikosės, jam mažiau skaudės krūtinė, gerklę.
– Prieš gulant miegoti kamparo aliejumi įtrynus kojų padus ir apsimovus šiltomis kojinėmis, odą dirginantys ir kaitinantys eteriniai aliejai veiks refleksinius kojų padų taškus, taip suaktyvindami gynybines organizmo galias.
– Galime paruošti šiltų kamparo aliejaus prisodrintų vandens garų inhaliacijas. Šis metodas mūsų sūnaus mėgstamiausias. Yra specialūs inhaliatoriai, bet mes tiesiog į puodą pilame verdančio vandens, įlašiname aliejaus, vaikas lenkiasi virš puodo, visas sąstatas apdengiamas dideliu rankšluosčiu. Jei kovojam su sloga – kvėpuoja per nosį stipriai susičiaupęs, jei su kosuliu ar gerklės skausmu – per burną. Iš viso skaičiuojam iki 100. Bet po 10, tada sakom – „Įkvėpti. Iškvėpti.” – suprask giliau, nei įprastai. Ir vėl skaičiuojam iki 10. Po tokio kvėpavimo ypatingai gerai išsipučia sloga. Reikėtų nepatingėti kaip reikiant po daug išpūsti vieną ir kitą nosį. Išsipučia viskas iš giliai, giliai. Jei procedūra skirta kosėjimui, tai tampa tikrai lengviau kvėpuoti ir atsikosėti. Kosulys tampa toks šlapias.
– Mažiesiems šeimos nariams, ir ne tik jiems, galime prie lovelės padėti kamparo aliejumi suvilgytą vatos tamponėlį.
Ausų uždegimo skausmą numalšinti, gali padėti šildomasis kompresas. Vyresnės kartos žmonės dar pamena laikus, kai ausies uždegimą gydydavo kamparo lašiukais. Šiuo metu toks gydymas nerekomenduojamas, tačiau šildomasis kompresas su kamparo spiritu gali būti naudingas. Tik reikia žinoti kaip teisingai jį uždėti. Pirmiausia reikia pasiruošti maždaug 2 procentų stiprumo koncentracijos kamparo spirito vandeninį tirpalą ir pašildyti jį iki kūnui malonios temperatūros. Tada iš marlės ar kito minkšto audinio iškirpti apskritimą, jo viduje padaryti prorėžą ausies kriauklei, ir suvilgyti spiritiniu kamparo tirpalu. Vėliau iškirpti tokio pat dydžio kompresinio popieriaus apskritimą ir, prakirpus prorėžą ausies kriauklei, uždėti ant marlinio kompreso viršaus, o sritį aplink ausį apdengti nestoru vatos sluoksniu bei pritvirtinti kompresą. Neilgai trukus pasklis skausmingus pojūčius malšinanti maloni šiluma. Prieš dedant kompresą, odą aplink ausį reikia patepti vazelinu ar apsauginiu vaikišku kremu. Dar būtina žinoti, kad tokį kompresą reikia kuo skubiau nuimti, jei pajuntamas diskomfortas ir dirginimas.

Kur ir kaip dar galima pritaikyti kamparo aliejų?

Kamparo aliejus naudojamas aromaterapijoje kaip nuovargį mažinanti, lengviau stresą įveikti padedanti, taip pat ir patalpų orą dezinfekuojanti priemonė, masažiniuose aliejuose kaip kraujotaką gerinantis komponentas, taip pat kosmetologijoje, kuriant produktus, skirtus riebios, probleminės odos priežiūrai.

Jei jaučiatės pavargę nuo nuolatinio bėgimo, darbų ir reikalų, jei nepavyksta gerai, kokybiškai išsimiegoti, galima kamparo aliejumi pakvėpinti miegamą kambarį. Tiesiog padėti aliejumi suvilgytą vatos tamponėlį ar įlašinti į specialų eterinio aliejaus indelį. Galima kelis lašus šio aliejaus įsilašinti į vonią.

Nuo seno kamparo spiritu ar aliejumi įtrinami skaudantys raumenys ar sąnariai. Tad jei skauda nugarą nuo nuolatinio mažojo piliečio nešiojimo – kamparo preparatai kaip tik jums.

Žodžiu, kamparas senas (naudojamas nuo senovės Egipto laikų), geras, efektyvus, daug kur pritaikomas, natūralus, neturintis blogo pašalinio poveikio, pigus vaistas. Jį reikėtų įrašyti į pigių, nepelnytai pamirštų, puikių dalykų sąrašą.

Nesirgti, o susirgus kuo greičiau, pasitelkiant tik natūralias priemones, pasveikti linkime!
Vilma ♥

1 komentarasKomentuoti

Leave a Reply

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai matomas. Privalomi laukai *