Kaip nueiti miegoti „palikus” visus dienos rūpesčius?

Prieš kelias dienas akis facebook’e užkliuvo už įrašo, kuriame mama tarsi dalinasi, tarsi guodžiasi, jog vasaros pabaigoje darželį pradėjęs lankyti mažasis naktį vartosi, neramiai kuičiasi ir per miegus išpasakoja visus darželio įvykius.

Tiesa tikrai yra tokia, jog darbinguoju sezonu mes visi susiduriame su daugybe įvairiausių stresų ir įtampų. Ir mūsų visų, tiek didelių, tiek mažų, miegas yra toks, kokie mes nueiname į lovą.

Tad kaip nueiti miegoti „palikus“ visus dienos rūpesčius?

Kaip padėti vaikui atsipalaiduoti, pamiršti vargelius, nelaimes, skaudulius, nesutarimus, nusiminimus, nuliūdimus, įsižeidimus ir visokius kitokius blogumus? Kaip jį nuraminti ir nudžiuginti?

Yra tikrai paprastas būdas – pamerkti pėdutes į vandenį.

Jei kalbant moksliškai, pėdose yra visų organų „taškai“ kuriuos liečiant (stimuliuojant) suaktyvinama kraujotaka tuose organuose. Tokiu būdu vaiko organizmas tarsi pripumpuojamas energijos, jam daug lengviau jaustis žvaliam.

Daugiau apie pėdose esančius „taškus” skaitykite „Kaip budinate savo vaikus naujai laimingai dienai?”.

Be to, masažuojant pėdas (ir delnus), galima net peršalimui kelią užkirsti ar pagreitinti ligos atsikratymą. Būtent dėl „taškų“ stimuliavimo ir organų suaktyvinimo prasidedant ligai rekomenduojama pakaitinti kojas, sergant įtrinti pėdas stipriais, aromatiniais tepalais, vasarą bėgioti basiems ir pan. Neteko bandyti, bet teko girdėti, kad pėdas ištrynus česnaku ir palaukus 15 min., česnako skonį jausime burnoje. Štai kaip viskas susiję!

Pėdų procedūros:
– pagerina kraujo cirkuliaciją, ypač pėdose ir kojose;
– pagerina limfos tėkmę;
– sustiprina imuninę sistemą;
– mažina stresą ir nuovargį, atsipalaiduoja visas kūnas;
– aktyvina ir stimuliuoja visas organizmo funcijas.

Jei kalbant „energetiškai“, pėdos yra ta vieta, pro kurią iš kūno ir sielos pasišalina bloga, neigiama, nepageidaujama energija.

Ar kada atkreipėte dėmesį į tai, kad Biblijoje rašoma, jog kojas savo mokiniams plovė Jėzus? Ar girdėjote, kad Popiežius Pranciškus plauna kojas kaliniams ir kitiems nusidėjėliams? Toks veiksmas atliekamas ne todėl, kad pėdos murzinos dėl vaikščiojimo per purvą ar dulkėtu keliu. Pėdos yra ta vieta, pro kurią mus apleidžia negandos ir apsėdimai. Nuplaunant pėdas atleidžiamos nuodėmės. Plaunantysis tarytum sako: „Aš tavęs neteisiu, nekaltinu, nusilenkiu tau, nelaikau savęs aukštesniu, geresniu už tave.“.

Gerai. Galima ir paprasčiau kalbėti 🙂

Koks jausmas apima po sunkios ir įtemptos dienos nusiplovus kojas? Ogi puikus! Būna kartais grįžti iš darbo ir jei nėra laiko lįsti į dušą, bent pėdas nusiplauni ir jautiesi šviežutėlis.

Koks jausmas pavasarį atsisėsti ant liepto ir pamerkti kojas į ežerą? Kodėl vasarą jei nenorime / negalime maudytis bent pabraidome? Kodėl taip gera eiti pajūriu vandeniu rankose nešantis šlepetes? Kodėl taip gera pastovėti įbridus į jūrą?

Kodėl moterys pamerkę pėdas į dailią vonelę su kvapniu vandeniu ir rožių žiedlapiais tam momentui ir dar kuriam laikui po to tampa karalienėmis? Kodėl toks veiksmas padeda pabėgti nuo kasdienybės? Kodėl pedikiūras gelbėja nuo beveik visų pasaulio negandų?

Todėl, kad pėdos yra ypatingos ir stebuklingos!

Mažiesiems pėdų procedūros padeda atsipalaiduoti po dienos, jie jaučiasi ypatingi, atsiduoda tėvų rūpesčiui, dėmesiui, nurimsta, lengviau užmiega.

Štai kelios idėjos mažų pėdučių lepinimui:
– Greitas būdas. Sodinkite mažylį ant vonios kriauklės krašto, atsukite vandenį – lai bėga ant pėdučių. Paglostykite, pamasažuokite, nuplaukite kvepiančiu muilu. Po to sodinkite kažkur, kur patogu, ir švelniu rankšluosčiu karališkai jas nušluostykite, patepkite aliejuku ar kremu, pabučiuokite. Apaukite švariomis jaukiomis kojinėmis. Eikite gerti kakavos.
– Lėtesnis būdas. Sodinkite pilietį ant vonios krašto, imkite dušą ir pilkite vandenį ant pėdų. Pilkite Jūs, leiskite pilti pačiam piliečiui. Procedūra gali užtrukti ilgai. Galite keisti dušo srovės intensyvumą, taip atsitiks savotiškas masažas ir pažaidimas. Kai pėdutės bus pakankamai apipiltos, kelkite mažąjį iš vonios, sodinkite kažkur, kur patogu, ir švelniu rankšluosčiu karališkai jas nušluostykite, patepkite aliejuku ar kremu, pabučiuokite. Apaukite švariomis jaukiomis kojinėmis. Eikite gerti kakavos.
– Lėtas būdas. Tieskite ant grindų rankšluostį, statykite ant jo dubenį su šiltu vandeniu. Į vandenį būtina kažko įpilti: druskos, muilo, kvapnių žolelių, eterinių ar aromatinių aliejų. Sodinkite pilietį ant kėdutės lai merkia kojas. Įjunkite filmuką. Atneškite karštos kakavos ir sausainį. Galima nejungti filmuko, o tiesiog prisėsti šalia pasikalbėti ar paskaityti pasaką. Galima sėsti ant grindų prie vaiko kojų (jis bus tarsi karalius) ir savo rankomis paglostyti mirkstančias pėdutes. Galima su pėdutėmis pasikalbėti, paklausti kur per dieną lakstė, kur buvo vaiką nunešę, ar turi jėgų bėgioti, ar joms linksma ir t.t. Pabaigus mirkymą būtinas nušluostymas švelniu rankšluosčiu, patepimas aliejuku ar kremu ir pabučiavimas.

Štai taip vaikas po dienos atsipalaiduos ir nurims. O mes kaip tėvai paleisime ir atleisime nuoskaudas bei nepasitenkinimus, kurių turime vaiko atžvilgiu. Juk niekaip negali būti piktas ant to, kam tikrąją to žodžio prasme nusilenkęs plauni kojas…

Kaip dar gerai nuotaikai gali pasitarnauti vanduo skaitykite: „Kaip padėti vaikui kai pasitaiko piktumo ir nesėkmių pilna diena?”.

Atleisti ir išleisti visus dienos sunkumus linkėdama,
Vilma ♥

Leave a Reply

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai matomas. Privalomi laukai *