Kaip padėti vaikui kai pasitaiko piktumo ir nesėkmių pilna diena?

Kaip padėti vaikui kai pasitaiko piktumo ir nesėkmių pilna diena? Ką daryti, kad bent jau nakties miego mažasis nueitų ramia širdele ir su šypsena? Juk sako, kad ši diena yra tokia, kokia buvo vakarykštė.

Tegu 10-15 minučių pastovi po bėgančiu šiltu dušu. Jeigu turite užsirėkusį kūdikį, imkite ant rankų ir kartu eikite į dušą. Vanduo turėtų bėgti ant vaiko pečių ir nugaros, jei nebijo ir ant galvos.

Kodėl?

Daugumai žmonių streso / piktumo metu įsitempia pečių juostos, kaklo ir juosmens srities raumenys. Taigi reikia juos kažkaip atpalaiduoti. Su piktu vaiku dėl bet ko susitarti sunku, o dušas sau bėga ir bėga nepaisant nieko ir vaikui nereikia nieko specialiai daryti ar klausyti tik stovėti arba net sėdėti. Bėgantis vanduo nestipriai masažuoja ir atpalaiduoja įsitempusius raumenis, be to, kartu su vandeniu tarsi nubėga visos bėdos. Vyresniam vaikui galima taip ir pasakyti, kad nuo kūnelio nuplaunam visus dienos siaubus ir pasilieka tik tai, kas gražu, švaru ir gera.

Galite kempine papildomai patrinti, pamasažuoti visą kūną, ranka paspaudyti / pamaigyti kaklą.

Išlipus iš dušo papurtykite rankas ir kojas, pakilnokite pečius, pasukiokite galvą, „pavizginkite uodegą” atminkite – tikslas yra atpalaiduoti įsitempusius pečių ir nugaros raumenis.

Po dušo būtina sušveisti ką nors gardaus ir jaukaus: gabalėlį šokolado, ledų, sūrelį, sausainių su pienu ar kakava. O tada nuveikti kažką mėgstamo ir raminančio: žiūrėti filmuką, klausyti muzikos, skaityti pasaką, nuspalvoti paveikslėlį, sudėlioti lego, o gal tiesiog jaukiai pasikalbėti su mama ir tėčiu.

Kaip sako Karlsonas: „ramybės, tiktai ramybės, gyvenime visaip atsitinka”. Juk nėra nieko, ko neįveiktų truputis meilės, švelnumo ir stiklainis uogienės 🙂

Ramių ir saldžių sapnų linkėdama,
Vilma ♥

P.S. Patarimas skirtas vaikams, bet puikiai tinka ir tėvams.

Leave a Reply

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai matomas. Privalomi laukai *