Kaip suteikti tikros prasmės Advento kalendoriui?

Pamenu vaikystėje Kalėdos būdavo toks stebuklingas, baltas, išlauktas, tobulas įvykis. Kai TOS Kūčių ir Kalėdų dienos iš tikro būdavo iki begalybės išnekantrautos, o nuo minties apie dovanas spurdėdavo širdelė. Iki paskutinio momento nebūdavai tikras, nors tikėdavai, kad buvai pakankamai geras 🙂

Todėl šiandien savotiškai liūdna kai ant sienos kabantis „saldaininis” Advento kalendorius iš tikrosios Kalėdų dienos atima šokolado saldumo džiaugsmą. O kelias savaites iki švenčių stovinti eglutė ir retkarčiais iš anksto po ja atsirandančios dovanos, atima tikrosios šventės dienos stebuklą. Na taip, dovanos gali ir palaukti, bet kai tam draugui atnešė, kitam atnešė, kažkas jau geria kakavą iš stebuklingo Kalėdinio puodelio ir t.t… Na imi ir neatlaikai. Juk vaikui skauda širdelę, juk ima galvoti, kad gal nepakankamai geras buvo. Va taip ir taikaisi, laviruoji prie bendro visuomenės diktuojamo ritmo ir požiūrio. Bandai išgauti kažkokį kompromisą.

Todėl ryžtas iš Advento laikotarpio „išspausti” emocinės ir kultūros – religijos pažinimo naudos yra didžiulis. Dar vaikams esnat visai mažiems, nusprendžiau, kad šitaip, be jokios vertybinės naudos mėnesiu anksčiau, nei priklauso, mes Kalėdų nešvęsime. O ir mūsų namų tėtis gana griežtai pareiškė, kad iki gruodžio 15 d. namuose neskambėtų jokia „Jingle Bells” ar „Last Cristmas”. Va taip.

Kaip ir kodėl viskas bus?

Visi gražiai ir išsamiai aptarsime, kas gi yra Adventas, kokia jo prasmė. Adventas, visų pirma, yra rimties, dvasinio apsivalymo, gerumo metas. Net nereikia žiūrėti labai religingai. Tai pats tamsiausias (nakties prasme) metų laikas, o po Kalėdų pradeda grįžti šviesa. Todėl tą „tamsą” ir „šviesos” laukimą derėtų išgyventi visomis prasmėmis. Mūsų vaikai ir taip yra visko aptekę ir net sunku sugalvoti, ko jiems dar galėtų trūkti ar ko jie dar galėtų norėti. Nuo kasdienės gausos jie dažnai patys nežino, ko nori, nevertina mažų stebuklingų dalykų ir nesuvokia, kokie laimingi yra. Žmogus toks jau sutvėrimas, kad jei jam visą laiką gerai, tai nusibosta ir tampa blogai. Tad reikalingi „tamsesni” periodai, po kurių ateina Kalėdos ir atneša tikrąją šviesą, tikrąjį laimės, pilnatvės, gausos jausmą, suvokimą, kiek daug man yra duota, bei dėkingumą.

Advento kalendorius tegu bus su „kišenėlėmis” (kaip paveikslėliuose), į kurias kiekvieną vakarą įdėsime po užrašytą gerą, kiekvieno šeimos nario atliktą, dienos darbą, kurį atėję nykštukai / elfai perskaitys ir nuneš Kalėdų seneliui. Toje „kišenėje” ryte ir bus randamas skanukas. Skanukas ne šiaip, o kas dieną kitoks, nežinomas, netikėtas. Papildomas darbelis – vargelis nykštukams, bet tikrai smagiau nei kas dieną toks pats prognozuojamas saldainis iš „saldaininio” Advento kalendoriaus.

Visu Advento laikotarpiu kas dieną kalendoriuje randamas skanukas bus vienintelis skanumynas (vaisiai nėra skanumynas), kad Kalėdų dieną gavus maišelį saldainių širdelė apsaltų ir nuo džiaugsmo, ir nuo saldumo.

Kalbėsime apie tai, kad visas pasaulis šitaip sutvertas: po nakties – diena, po žiemos – vasara, po liūdesio – džiaugsmas, po susikaupimo ir ramaus pagalvojimo – linksmybės… Niekas negali būti vien tik juoda arba vien tik balta. Pasaulis yra visoks. Ir dienų žmogaus gyvenime būna įvairių. Ir nuotaikų įvairių. Įvairume ir slypi visas gražumas.

Džiugu jei Advento kalendorių meistrausite kartu su vaiku. O gal pagaminsite jam nematant ir pirmąjį žiemos rytą vaikas ras nykštukų atneštą stebuklą? Internete paieškojus galima rasti visokiausių nesunkiai kiekvienam įgyvendinamų idėjų 😉 Pirmąjį rytą nykštukai gali palikti laiškelį su taisyklėmis – kad bus ir skanių, ir nevalgomų dalykų, kad kartais atneš tiesiog laiškelį ar perduos linkėjimą nuo Kalėdų senelio, o kartais jame ras linksmą užduotį, mįslę, ar įpareigojimą geram darbeliui. Ir, žinoma, kad reikia dalintis, nes ne visuomet nykštukas atneš po daiktą kiekvienam. Taip žaidžiant bus daug džiaugsmo!

Šventinis kalendorius gali papuošti ne tik vaikų kambarį, bet ir kitas namų kerteles. Paketėlių girlianda užpildykite tuščią erdvę ant sienos, kabinkite nuobodžiame prieškambario kampelyje, papuoškite juo valgomąjį. Situacija tokia, kad visiškai nėra kur kabinti – kambario durys tam kuo puikiausiai tinka. Tegu šventinė nuotaika būna visuose namuose!

Žinoma, nepamiršime, kad tiesiog gera džiuginti kitus:
– žmones jiems darant mielas staigmenas, vaišinant arbata ar tiesiog pagelbėjant;
– žvėrelius, pvz.: sumeistraujant lesyklėlę;
– daiktus, žaislus – juos dailiai sudėliojant, jei reikia, nuplaunant, prižiūrint ir t.t. (pvz.: išplaunant užuolaidas, nuvalant dulkes nuo spintų viršaus, sutvarkant žaislų dėžę ir t.t.).

Juk ateinanti didžiulė šventė skirta VISIEMS, visi nusipelno kažko ypatingo.

Jau skaičiuojame Laukimą 1, 2, 3, 4, 5, ………. 21, 22, 23, 24!

Lai būna Advento laikotarpis iš tikro prasmingas, lai kiekvienas savo gerumu bei švelnumu nusipelno kuo šviesiausios Šventės ir išlaukia kuo tyriausio Džiaugsmo!

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai matomas. Privalomi laukai *