Kalėdinės dovanos: Kokios? Kam? Kodėl?

Kalėdos šventė graži. Labai graži. Bet per daiktiškumą nemažą dalį žavesio ji praranda. Vienas pagrindinių šventinių stresų yra dovanos, dovanėlės, dovanuškos, dovanaitės, dovanytės… Daug. Galybė. Gausybė. Begalė… Tai, ko reikia, ir tai, ko nelabai. Tai, kas šilta ir prasminga, ir tai, kas nei šilta, nei prasminga.

Bent jau man norisi visą šitą dovanų reikalą kažkaip logiškai ir optimaliai sukontroliuoti. Norisi, kad dovanos būtų reikalingos, prasmingos, jaukios ir, svarbiausia, teikiančios džiaugsmą, naudojamos, jomis turi būti džiaugiamasi.

Soc. tinkle facebook sparčiai plinta žinutė apie tai, kad Kalėdų senelis turėtų dovanoti jaukias ir mielas dovanas, kad visi vaikai gautų kažką panašaus, galėtų pasipasakoti ir pasidžiaugti. Apie tai, kad planšetės, kompiuteriai, telefonai, visureigiai, televizoriai ir pan., turėtų būti ne Kalėdų senelio, bet tėvų dovana švenčių proga. Ir mes šiai idėjai sakome TAIP! TAIP! TAIP!

 Tai ką tada įdėti į Kalėdų senelio maišą?

Kiekvienas žmogus – ir jaunas, ir senas – sudarytas iš proto + kūno + sielos. Tad ir dovanos turėtų būti kiekvienai dedamajai skirtos.

Kodėl? Todėl, kad per Kalėdas žmogus visas visutėlis jaustųsi laimingas. Ir dar todėl, kad platesniu požiūriu paskirstę dovanas gausime efektą – visos jos bus naudojamos, visomis bus džiaugiamasi. Nei vieno pasaulio vaiko nedžiugina vienu metu gautas kalnas žaislų ir saldumynų.

KŪNUI…

Nuo visada kiek tik prisimenu, prieš Kalėdas, mama visuomet iššveisdamo – iškuopdavo namus (paaugę mes jai padėdavom). Nuo…iki… Visus. Visada plaudavo užuolaidas, visada tvarkydavo antresoles. Visada nuo spintų viršaus dulkes valydavo. Visas sofas ir lovas atitraukdavo. Visada visus siūlų ir niekučių stalčius sutvarkydavo. Viską! Bet taip viską, kad visiškai viską. O kai sutvarkydavo ir iššveisdavo – puošdavo. Namų puošimui kasmet būdavo nors koks naujas daiktas: staltiesė, girlianda, žvakidė, kryželis, bantelis… Būtinai kasmet kažkas naujo.

Po to, kai namai tapdavo švarūs ir papuošti. Po to, kai Kūčių stalas būdavo padengiamas ir visi kiti pasiruošimo darbai nudirbti – eidavome į vonią 🙂 Gal ir ne į temą, bet po pasiruošimo prieš Kūčių vakarienę reikėdavo švariai praustis. Su vonios druska, kvepiančiu šampūnu ir t.t. Kad ne tik namai, bet ir jo gyventojai taptų švarutėliai. O kol mes mirkdavome vonioje, Kalėdų nykštukai atnešdavo kažką pasipuošti. Nors kokį naują rūbelį pasipuošti Kūčioms ir Kalėdoms. Pagal galimybes. Kartais tai būdavo raštuotos pėdkelnės, kartais kojinaitės ar triusikėliai, o kartais suknelė. Būtinai kažkas naujo papuošti žmogišką kūną.

Tad man iki pat šių dienų norisi Kalėdoms pasipuošti nors truputėlį naujai.

Šiemet savo damai renkuosi grupiokės Lauros kurtus grožius mažoms Damoms iš „Dame – apranga damoms”. Smagiausia, kad čia ne tik mažyčių damučių parduotuvė – čia visų damų parduotuvė. Mažytėms, mažoms, ūgtelėjusioms, vyresnėms, paauglėms, studentėms, mamoms ir…net jaunatvišką močiutę turbūt galima papuošti. Variantų yra įvairių. Visos šeimos damos gali pasipuošti vienodai 🙂

O ką renkuosi savo kavalieriui dar nežinau 🙁 Mielai laukiu Jūsų pasiūlymų, bet tai neturi būti stilingi treningai ar haremo kelnės. Tikrai dalinkitės pasiūlymais, berniukų Kalėdų seneliams jei reikalingi!

Paauglių kūnai jau gali pratintis prie geros, kokybiškos, tausojančios ir gydančios kosmetikos. Puikus kainos ir kokybės santykis yra prancūziška BIODERMA kosmetika. Ši kompanija turi specialią kosmetikos liniją į spuogus linkusiai odai, pvz., dermatologinį kremą, biologiškai veikiantį visas aknės atsiradimo priežastis ir simptomus.

Man be galo patinka laboratorijos BIODERMA komunikuojama žinutė – „Aknei reikia laiko”. Ir tikrai. Jai, kaip ir bet kam kitam, reikia laiko. Geros, specialiai pritaikytos kosmetikos, geros nuotaikos, puikios psichologinės būsenos ir…laiko.

Paaugliai – tai tarytum atskira respublika mūsų namuose. Jei vis dar gyvena čia, bet jau ir nebe čia. Jiems be galo svarbus individualumas, atsiskyrimas nuo šeimos. Jiems reikalingas savas kambarys, savos lentynos, spintelės ir t.t. Jie nori jaustis atskiri. Ir dar paaugliams tarsi oro reikia gerų, tikrų daiktų – prekės ženklo. Todėl prancūziška, gerai žinomo ir patikimo prekės ženklo BIODERMA, specialiai paaugliams pritaikyta kosmetika yra būtent tai, ko reikia, kad jaunuoliai jaustųsi ir atrodytų puikiai.

BIODERMA kovoja su odos nelygumais (spuogais, inkštirais) remdamasi Fluidactiv® patentu ir siūlo naujausios kartos priemones, kurios tiesiogiai veikia sebumo (odos riebalų) kokybę ir neleidžia jam sutirštėti. Tokiu būdu oda apsaugoma nuo spuogų susidarymo.

Dar viena dovana, kurią tarsi reikėtų priskirti kūnui, bet man norisi ją ir į sielos skiltį dėti. Nepatikėsit, bet tai – kepurė.

Mano mama (ir vėl jos įtaka jaučiama 🙂 ) sako, jog kepurė – drabužis Nr. 1. Ji gali arba pakylėti iki dangaus, arba…liksi nepastebėtas. Kepurė – tai beveik sielos veidrodis. Ji gali išryškinti, pabrėžti, atskleisti veido bruožus, nuotaiką ir t.t. Kepurė iš pilkos pelytės gali padaryti princesę, arba iš princesės – pilką pelytę. Kepurė su žmogaus įvaizdžiu daro stebuklus! Ir tikrai visai nepelnytai mes kartais joms skiriame per mažai dėmesio.

Be galo smagu, kad Lietuvoje atsiranda išties stilingų kepurių kūrėjų. Atrodytų ką čia besugalvosi – kepurė yra kepurė. Bet…sugalvosi!

Mūsų simpatijos ir aplodismentai keliauja Buboo puošmenoms.

Erika, kepurių sugalvotoja, augina vyresnį berniuką ir mažą damutę – komplektas lygiai toks, kaip mūsų. Dėl to viskas dar labiau jauku ir artima. Tai, ką daro, ji pirmiausia daro dėl savo vaikų, savo vaikams, stengiasi nuo širdies. Tas matosi.

Ir dar smagu, kad ši žiema leidžia kepures keisti. Vieną dieną dėvi šiltą, kitą – pakanka dvigubo trikotažo. Vis linksmiau ir įvairiau 🙂

PROTUI…

Stalo žaidimai. Loginiai ir lavinamieji žaidimai. Būtinai vaiko gimtąja kalba.

Mums patinka tokie, kurie įvairiai pritaikomi, turi kelis žaidimų variantus ir įdomus žaisti tiek mažiukams, tiek tėvams.

Šiemet renkamės atminties kortelių žaidimus ir ne bet kokius, o su lietuviška abėcėle (čia pat yra ir su rusiška). Kodėl būtent šį žaidimą? Todėl, kad raidėms nuolat tarsi netyčia gulint po ranka ir po akimis, vaikas jas labai natūraliai be vargo ir prievartos įsimena. Klausinėja apie raides, jomis domisi taria. Jei paveikslėlyje šuo, vaikas sako „šuo”, jei paveikslėlyje Č, vaikas sako „Č”. Toks žaidimas mums būtų labai pasitarnavęs auginant sūnų. Jis išties ilgai visiškai atsisakė mokytis raides. O atminties žaidimai jam patinka, tad būtume tiesiog žaidę ir nejučia išmokę.

Ką dar galima daryti su kortelėmis? Sudėlioti jas trikampiu, kvadratu, stačiakampiu, apskritimu. Galima dėlioti į eiles po 3, 4, 5, 6… Iš raidžių galima dėlioti žodžius ar skiemenis. Mokytis rašyti ir skaityti. Korteles lengva pasiimti į keliones. Jos telpa visur. Galima įsimesti į krepšį važiuojant pas senelius ar einant į pliažą. Taip – į pliažą! Atminties kortelės, tas žaidimas, kuris telpa į lagaminą ir keliaujant į užsienį.

Jis įdomus ir vaikams, ir suaugusiems. Prieš kelis metus be vaikų vien tik suaugusieji važiavome slidinėti. Vakarais taip azartiškai žaisdavom tokius atminties žaidimus, kad ohohoho… 🙂

Jei mažasis namų gyventojas dar visai mažas – ne problema, žaisti galima pradėti su 6, 8 ar 10 kortelių. Auga vaikas, gerėja atmintis ir reakcija – daugėja kortelių ant stalo. Dalinamės keliomis nuotraukomis, o visą žaidimų asortimentą rasite ten, kur gaminama su meile vaikams…

Tie patys gamintojai turi ir kitų žaidimų su lietuviškomis raidėmis ar žodžiais. Taip pat siūlo galimybę susikurti individualų žaidimą su šeimos nuotraukomis ar vaiko pamėgtais herojais. Žodžiu, tikrai galima išsirinkti kaip linksmai ir žaismingai lavinti vaiko protą 😉

ŽAISLAI… jie taip ir pakibo tarp skilties „Protui…” ir skilties „Sielai…”. Ar žinote, kad didžioji dalis dabartinių pirmokų mokyklas pradeda lankyti su keturmečiams būdingu psichikos išsivystymo lygiu? Ir tai tik todėl, kad jie turi per daug ir per funkcionalių žaislų. Todėl, kad viskas papuošta, nucackinta ir nelieka vietos pačiam medinę kaladėlę „apkurti” ir „apipuošti”. Juokiausi labai perskaičiusi frazę: „Parduotuvėse galime rasti net žaislų, skirtų kramtyti, kad dantukai geriau augtų, su iškilusiomis raidėmis – maždaug pradėkime vaikus mokyti pažinti raides nuo kūdikystės. Tėvams atrodo, kad naudingiausias didaktinis žaislas yra toks, kuris turi daugiausia funkcijų (pvz., daugybos lentelę lojantis šuniukas).”.  Visas iš tiesų fantastiškas straipsnis šia tema čia…

Vis save pabaru, kad Kalėdų senelio maiše žaislų mažokai įdėta. Bet dabar nurimau. Ne žaislų vaikams reikia. Jei po eglute rastų paprasčiausią šluotelę blynams plakti + laišką, kad nuo šiol visuomet galės pagelbėti kepant blynus – jie apsidžiaugtų daug labiau, nei gavę dar vieną konstruktorių. Tikrai.

Vis tik žaislų maiše yra. Mediniai, paprasti, vyresnėliui ne medinis (jau per didelis 🙂 ), bet paprastas žaislas. Abiems po du žaislus ir viskas. Čia jau suskaičiavus ir močiutinių senelių indėlį. Perskaičiusi straipsnį apie žaislų žalą nurimau ir apsidžiaugiau sprendimu neužversti žaislais.

SIELAI…

Knygos…mes be konkurencijos ir galvojimų renkamės labai rimtas leidyklos „Nieko rimto” knygas.

„Grufo vaikelis” – mažytei, „Vilkolakiukas Dolfas” – dičkiui. Jei nesate skaitę iki begalybės rekomenduojame „Ežiuks rūke” – tai knyga 0 – 99 metų skaitytojams. Ji net nežinau, filosofinė, apie esmę ir prasmę. Viena geriausių šio pasaulio knygų. Tikrai 🙂 O mūsų berniukas kitiems berniukams būtinai rekomenduoja „Mumija Dumis ir aukso skarabėjas” – jam labiausiai patikusi ir mylimiausia lentynos knyga. Šios dvi (Ežys ir Dumis) – jam įdomiausios.

Esame įkėlę nemažai leidyklos „Nieko rimto” knygų pdf ištraukų tam, kad prieš pirkdami galėtumėte pavartyti, paskaityti, paklausti ar mažajam patinka. PDF knygos čia…

Kaip dar vieną labai ypatingą dovaną vaiko sielai, mes matome savybes, kurių vaikui trūksta, bet kurias turėti labai linkėtume. Apie tai, kaip savo piliečiams įkvėpti drąsos ir pasitikėjimo savimi esame rašę „Pilnos kišenės drąsos, batai vikrumo, delnai kruopštumo, burna gerų žodžių, galva gudrumo…”. Bet šias savybes gali atnešti ir Kalėdų nykštukai. Kaip?

Energetinių dalykėlių pavidalu. Pvz., įpakuotus į energetinę žvakę. Kalėdos vaikų gyvenime dalykas rimtas. Kalėdų stebuklais vaikai tiki, juos įsileidžia giliai į širdį. Tikime, jog jie ir tam tikras savybes, tokias, kaip drąsa, draugiškumas, ramybė, pasitikėjimas savimi ar pan., kartu su Kalėdomis įsileistų sau į širdį – patikėtų turį šias savybes.

Pavyzdžiui Stebuklai Sau turi net 7 skirtingų energijų natūralaus sojų vaško žvakes. Jų kvapai skirtingi, visi tik iš natūralių medžiagų. Priešingai nei aromaterapinių, šių žvakių esmė ne kvapas, bet energija. Į žvakes įlašinta specialios kvintesencijos tam tikrai energijai pritraukti. Skamba paslaptingai, stebuklingai ir labai Kalėdiškai 🙂

Žvakių energijų rūšys: 1. “Angelo sargo”, 2. “Sėkmės”, 3. “Meilės”, 4. “Mokymuisi, proto energijai ir koncentracijai aktyvuoti”, 5. “Pasitikėjimui savo jėgomis ir sugebėjimams aktyvuoti”, 6. ”Pinigams” bei 7. “Santykiams su kitais”.

Jaučiu, jog kūrybiškai tokią dovaną pateikus ir įteikus, gautume stulbinančių rezultatų. Žinoma, ją derėtų ne kartu su visomis po eglute padėti, bet kažkaip ypatingai, atskirai įteikti.

Bus tęsinys… Sąrašą vis pildysime ir pildysime iki pat Kalėdų. Jei turite idėjų ką į jį įtraukti ir kodėl – siūlykite 😉

Prasmingų Kalėdų ir prasmingų dovanų linkime!

3 KomentaraiKomentuoti

  • Mums prie Nieko rito knygu siemet prisidejo labai grazios leidyklu Tikra knyga IR Burokelis knygos. Ypac pirmosios apie meskius, o antrosios – apie pabaisiukus

  • Įžanga antimaterialistinė, o po to – tiesmukiška detali reklama? Em… Aš tai geriau į materialistų gretas maunu, nors kai kuriuos minėtus prekinius ženklus ir mėgstu.

Leave a Reply

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai matomas. Privalomi laukai *