Kasdienis dėkingumas ir laimė

Čia talpiname trumpas kasdienio dėkingumo ir laimės istorijas.

Kodėl?

Todėl, kad užsikuitę kasdienybėje, svajodami ateičiai ir skubėdami nepastebime kasdien mums po nosimi esančių nuostabių dalykų.  Paprastas, dėkingumo jausmas už tai, ką turiu šiandien, gydo, leidžia gerai jaustis ir padeda išlikti pozityviems.

Dėkingumas, pasak neoromokslininkų, yra vienas iš būdų, kaip save pakelti iš visiškai beviltiškų situacijų: nuovargio, pykčio, susierzinimo, nevilties, kaltės, gėdos ir begalės kitų blogybių. Dėkingumas mus veikia teigiamai daugeliu lygių, net ir biologiniame lygyje. Jei kalbėtume chemikų ir mokslininkų terminais, dėkingumas įtakoja ir veikia smegenyse vykstančius cheminius procesus taip, kaip kai kurie antidepresantai, stimuliuojantys dopamino gamybą. O dopaminas yra atsakingas už pilnavertį socialumo jausmą. Dėkingumas taip pat stimuliuoja serotonino gamybą, kuris atsakingas už laimės pojūtį ir daugelį kitų procesų, kurie mus veikia pozityviai.

Bet juk ne mokslinį traktatą čia rašome 🙂

Svarbiausia tai, kad pradėti jaustis dėkingu labai paprasta. Tereikia apsidairyti aplinkui ir padėkoti už kažką, kuo iš tiesų džiaugiesi, ką vertini. Padėkoti iš visos širdies, įkvėpti iki giliausios savo esybės džiaugsmo už tai, už ką dėkoji.

Taip kasdien dėkodami pamažu įprasime jaustis dėkingi 24 / 7. Rimtai. Tai nereiškia, jog neliks svajonių. Jos liks. Tiesiog šalia atsiras ir laimė šiandien. Dabar. Šiuo momentu.

Mano asmeninis dėkingumas pralinksminęs visus, kam pasakoju buvo toks (jis ne apie vaikus, bet labai linksmas):
– Be proto, nesvietiškai, iki dangaus mėgstu rytinę kavą. Jau net ne todėl, kad tai kava, bet todėl, kad ji tapo ritualu, procesu, džiaugsmu, kūno ir sielos gėriu užpildytoju ir t.t. ir t.t. Verda man ją vyras kavinuka, bet kai išvažiuoja tenka virtis pačiai. Vieną tokį vienišą rytą tiesiog nepavyko atsukti kavinuko tam, jog į jį visko sudėti kavos virimu. Ir ėmiau šokti ir suktis po virtuvę – kokia laimė, kad yra ir kitas būdas kavą paruošti, juk galima tiesiog į puodelį įdėti ir verdančiu vandeniu užpilti. Ir rytinė kava ir nuostabi diena bus, niekur nedings 😀

Taigi. Trys…Du…Vienas…Pradedam dėkoti.

Paspaudus nuotrauką ji padidės ir galėsite perskaityti trumpas dėkingumo istorijas.

Didelio Jums džiaugsmo dėl mažų, kasdienių ir savaime suprantamų dalykų!

1 komentarasKomentuoti

Leave a Reply

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai matomas. Privalomi laukai *