Ko klausiate auklėtojos pasiimdami vaiką iš darželio?

Standartiniai tėvai karts nuo karto rytais atvežę, o dažniau vakarais pasiimdami vaiką iš darželio (daugiau laiko pokalbiui, nereikia skubėti į darbą) čiumpa auklėtoją už skverno ir ima klausinėti kaip sekasi. Vieni tėvai tiesiog klausinėja, kiti dar ir savo pageidavimus bei lūkesčius reiškia (tas nėra blogai). Žodžiu mes savo vaikais domimės. O ar kada pabandėte tarsi iš šono savęs / savo klausimų paklausyti ir įvertinti ar tikrai domitės tuo, kuo derėtų domėtis.

Kažkada labai prajuokino per TV rodytas interviu su darželio auklėtoja, kuri teigė, kad tėvams dažniausiai rūpi ar bei kiek vaikas valgė 🙂 Kadangi auginame ypatingą išrankuolį maistui, kuris gali visą dieną nieko nevalgyti jei nepatiko pateikimo forma, būtent šio klausimo tikrai dažnai klausiame „ar valgė?”. Tačiau šis klausimas yra „neteisingas”, t.y. maistas nėra tas objektas, kuriuo pirmiausia reikėtų domėtis pasiimant pilietį iš darželio.

Pirmiausia derėtų klausti:
– Ar vaikas turi draugų? Ar moka draugauti? Ar žaidžia su vaikais?
– Ar vaikas linksmas, laimingas, patenkintas?
– Ar geba prisitaikyti prie besikeičiančių veiklų, žaidimo taisyklių?
– Ar moka užjausti, paguosti, dalintis?
– Ar skiria savo, kitų vaikų ir auklėtojų emocijas (linksmas, piktas, pavargęs ir t.t.)?

Mes dažniausiai pirma klausiame:
– Ar vaikas valgė?
– Kiek ir ko valgė?
– Ar tinkamai atlieka užduotėles?
– Ar atitinka jo gebėjimai tai, ką moka kiti?
– Ką moka kiti vaikai?

Padėtis nebūtų tokia komiškai negera, jei, mati bala, pirma paklaustume tų „neteisingų” klausimų, o vėliau pasidomėtume, tuo, kas iš tikro svarbu žinoti apie darželinio amžiaus mažylį. Tačiau gana dažnai tėveliai pamiršta, o gal ir nemato reikalo pasidomėti apie be galo svarbius, žmogiškuosius vaiko įgūdžius. O gal dalis tėvelių nežino ar net nesusimąsto, apie ką iš tiesų svarbu domėtis pasiimant vaiką iš darželio.

Linksmų ir laimingų Jums darželinukų!

Leave a Reply

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai matomas. Privalomi laukai *