Linksmas, paprastas, turi kelis variantus – mokausi skaičiuoti – žaidimas.

Dalinamės linksmo, paprasto, pigaus, čia ir dabar iš to, ką turime namuose, padaromo mokomojo žaidimo idėja.

Jums reikės:
– padėkliukų kiekvieno žaidėjo žaidimo zonai pažymėti (tiks popieriaus lapas, virtuvėje naudojami padėkliukai, rankšluostėlis ar pan.);
– mažų spalvotų akmenukų / sagučių / knopkių / kaladėlių ar pan. po 20 vnt. skirtingos vienos spalvos kiekvienam žaidėjui;
– po nedidelį dubenėlį kiekvienam žaidėjui;
– žaidimo kauliuko arba medinės kaladėlės skaičių užrašymui.

Kaip žaisti? Žaidimo tikslas yra pirmam sudėti savo akmenukus / sagas į dubenėlį.

1. Jei jūsų vaikas dar tik pradeda pažinti skaičius, jam bus per sunku žaisti su standartiniu žaidimo kauliuku, nes ten reikia ir suskaičiuoti kiek taškučių iškrito, ir prisiminti, ką suskaičiavai, ir atskaičiuoti tokį patį skaičių sagų + jas sudėti į dubenį. Žodžiu vargas Taigi Jums reikės medinės kaladėlės ant kurios tiesiog užrašykite skaičius iki 3 (jei gaila aprašinėti kaladėlę tiesiog iš popieriaus iškirpkite ir lipnia juostele priklijuokite). Kaladėlė turi 6 plokštumas, taigi gausis 1 x 2, 2 x 2 ir 3 x 2.
Ridenate kaladėlę, atskaičiuojate iškritusį skaičių sagų ir dedate į dubenėlį. Tada ridena kitas. Ir taip tol, kol kažkas nebeturės sagų.

2. Jau pramokusiam skaičiuoti piliečiui įdomiau žaisti su standartiniu žaidimų kauliuku.
a) Žaiskite kol kažkas nebeturės sagų.
b) Žaiskite kol išridensite tiksliai tinkamą skaičių visoms sagoms sudėti, t.y. jei ant padėkliuko liko 3 sagos, o išridenote 4 – dėti negalite. Taip žaidimas įgauna įtampos, nes kol kažkas laukia tinkamo skaičiaus, kitas gali prisivyti ir aplenkti. Žodžiu tai, kad kažkas išsiveržia į priekį žaidimo pradžioje dar nieko nereiškia.
c) Žaiskite taip. Jei ant padėkliuko liko 3 sagos, o išridenote 4 – dedate tris sagas į dubenėlį ir vieną išimate (3 + 1 = 4). Dabar jau reikia išridenti 1, kad užbaigti žaidimą. Bet iškrito kauliuke pvz. 6 – dedate 1 sagą į dubenėlį ir išimate atgal ant padėkliuko 5 (1 + 5 = 6). Šitaip uoj kaip ugdoma vaikų kantrybė, nervai, mokėjimas šaltakraujiškai žaisti iki galo, nusiraminti, priimti pralaimėjimą, besikeičiančias žaidimo sąlygas ir t.t..

Gal pažaidžiam?

1 komentarasKomentuoti

Leave a Reply

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai matomas. Privalomi laukai *