Mamos, tėčio ir kitos meilės rūšys.

Ar kada susimąstėt kodėl reikalingi abu – mama ir tėtis?
Atrodytų viskas labai paprasta: mama tam, kad blynus išmoktum kepti, tėtis, kad plaktuku naudotis. Bet juk šito išmokti galima ir per atostogas pas senelius ar svečiuose pas kaimynus.

Pasirodo, viskas yra daug įdomiau ir prasmingiau:
– tos pačios lyties gimdytojas moko MYLĖTI save ir kitus;
– priešingos lyties gimdytojas moko, kaip BŪTI MYLIMAM ir gauti meilę.

Reikalinga ne tik mamos ir tėčio meilė. Kiekvienam žmogui, tiek mažam, tiek dideliam, norint būti laimingu būtina gauti DVI MEILĖS rūšis:
1. BESĄLYGINĖ MEILĖ – tai reiškia, kad kiekvienas turi žinoti, jausti, būti tikras, net neabejoti ir t.t., kad nepaisant nieko, ką bepasirinktų, kas beatsitiktų ar net kokią klaidą bepadarytų jis bus mylimas. Labai gerai tai iliustruoja pasakymas: „vaikas yra geras, jo elgesys yra blogas”. Elgesio ar tam tikrų situacijų galime nemylėti ir nepateisinti, bet dėl to meilė vaikui nesumažėja. Ir vaikas tą turi labai aiškiai žinoti, net neabejoti.
2. MEILĖ UŽ PASIEKIMUS – tai reiškia, kad vaikui padarius pasirinkimą kažkuo būti derėtų reikalauti rezultato ir pasiekimų toje srityje bei demonstruoti meilę už konkrečius pasiekimus. Pasiekimai gali būti įvairūs, pradedant visiems aiškiai suprantamais ir apčiuopiamais mokslo, sporto, meno ir baigiant gana abstrakčiais, pvz., maisto ruošimas, meilė ir rūpestis gyvūnais, ypatingas gebėjimas sutarti ir į žaidimus įtraukti kitus vaikus, kolekcionuoti akmenėlius ir t.t.

Meilės Jums!

 

Leave a Reply

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai matomas. Privalomi laukai *