Man vienam pabūti šiandien reikia su mamaaa.

„Man vienam pabūti šiandien reikia su mamaaa” – žodžiai iš dainos, bet juose tiek daug tiesos. Vienas pabūti su mama ar tėčiu nori kiekvienas vaikas, o labiausiai nori tie vaikai, kurie turi brolių ar sesių.

Laikas kai yra vienas vaikas + vienas tėvas labai ypatingas, nei vienas nesidomi niekuo kitu, tik vienas kitu. Klauso ir girdi tik vienas kitą. Klausimai ir atsakymai yra lėti, apgalvoti ir išgirsti. Vaikui nereikia stengtis galvoti kaip įtikti abiems tėvams, nereikia konkuruoti su broliais / sesėmis, nereikia vieno tėvo dėmesio dalintis su kitu tėvu ir jau tikrai nereikia klausytis tėvų kalbų apie darbus ir reikalus.

Įdomus faktas ir tai, jog kasdienį džiaugsmą ir pilnatvę jaučiantys vaikai serga rečiau nei tie, kurių širdelėse „kirminėlis griaužia” (vėl žodžiai iš tos pačios dainos). O galimybės išlaikyti piliečius sveikus šiuo metų laiku itin aktualios.

Tad siūlome po truputį nusiteikti, prisiruošti, savaitės dienomis atlikti visokius neatidėliotinus darbelius, kurie buvo suplanuoti savaitgaliui ir jau šį savaitgalį pasidalinti vaikais. Kiekvienam pasiimti po vaiką ir vaikams to nežinant padaryti „taip” dieną ar nors „taip” popietę.

„Taip” diena, tai kai viskam, ko vaikas tą dieną paprašo sakote „taip”:
– „taip” suaugusiųjų kavai iš ryto;
– „taip”, mes galime eiti į kiną;
– „taip” dideliam spragėsių ir Colos rinkiniui kine;
– „taip”, po kino galima ledų;
– „taip”, galime važiuoti ne automobiliu, o viešuoju transportu / autobusu;
– „taip”, galime pažaisti tai, ko vaikas prašo ir indai palauks neplauti;
– „taip”, galime išeiti į kiemą ir palenktyniauti kas toliau nušoks nuo supynių;
– „taip” …
– „taip” …
– „taip” …

Geriau, kad vaikas nežinotų, jog diena yra „taip”, jis bus natūralus, norės to, ko iš tikro nori ir visiškai negalvos apie manipuliacijas ir „ribų testavimą”.

Neabejokite, jis pajaus, kad diena ypatinga. Prisimins šią dieną ilgai. Kaip kalbėjotės. Vaikščiojot. Valgėte. Kaip buvote dviese.

Šią dieną prisiminsite ir Jūs. Neabejotinai sužinosite apie savo vaiką tai, ko iki tol nežinojote. Nusiraminęs, pasijautęs svarbus ir vienintelis (kai gauna 110 proc. tėvo / mamos dėmesio sau vienam), Jums atskleis įvairių paslapčių. Gal papasakos kokią zbitką iš darželio / mokyklos. Gal pasisakys, kad buvo su kažkuo apsipykęs. Gal paklaus patarimo kaip susidraugauti. Gal svajonę, troškimą išduos. Gal baimę atskleis. Gal…

Artėjant vakarui Jūs ir Jūsų vaikas jausitės tokie labai artimi ir laimingi, kokie tik begalite būti. Tokia diena paskatins Jus abu būti vienas kitam geresniais, jautresniais, įkvėps kantrybės, tolerancijos, supratimo ir žinojimo, kad kažkur už pilkos kasdienybė būna ypatingų, į pasakas ar sapną labai panašių dienų.

Ypatingo savaitgalio linkėdama,
Vilma ♥

Leave a Reply

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai matomas. Privalomi laukai *