Mandarinai karščiuojančiam ir… vaikui.

Mandarinai priklauso citrusiniams vaisiams, o apie citrusinius vaisius tenka girdėti visko: nuo valgyti daug, iki nevalgyti visai.

Asmeniškai man, žiemos pradžia ir Kalėdos be mandarinų = Kalėdos be eglutės. Jie toooookie tradiciniai ir jaukūs. Mandarinų kvapas – tai švenčių, atostogų, dovanų ir šilumos kvapas.

O ką dar be jaukumo ir šilumos turi mandarinai? Kodėl juos valgyti?

Iš tiesų naudinga ir prasminga vaikams papasakoti apie maistą. Kartu pasidomėti, kodėl valgome vienus ar kitus produktus. Kas juose yra, ko duoda, ką stiprina? Tai savotiška mokykla. Ne bet kokia, o viena svarbiausių kiekvieno mūsų gyvenime. Apie tai, kodėl reikia pasakoti apie maistą rašėme „Vaikas domisi maistu ir noriai jo ragauja!”.

Taigi, mandarinai 🙂

Jie linksmi sutvėrimai, todėl įkeliame kelias nuotraukas kaip smagiai juos pateikti.

MandarinkosBe to, kad yra linksmi, mandarinai – kuo puikiausias vitaminų šaltinis šaltuoju sezonu. Juose daug daug vitamino C, kuris kovoja su virusais ir peršalimo sukeltomis ligomis, B grupės vitaminų, taip pat vitaminų D ir K, mineralinių druskų, ląstelienos. Vitaminai, esantys šiuose vaisiuose, naudingi akims, odai, nervų sistemai, kraujagyslėms, kaulams.

Pakelkite rankas tie, kas iš mandarinų spaudžiate sultis.

Mes iki šiol nespaudėme. O be reikalo! Kodėl?

Mandarinų sultys be proto naudingos. Tai itin naudingas dietinis gėrimas. Ypač jis rekomenduojamas vaikams. Karščiuojant mandarinų sultys puikiai malšina troškulį. Jų taip pat rekomenduojama išgerti sergant virškinimo trakto ligomis, kurias lydi viduriavimas, šiuo atveju patariama valgyti ir pačius mandarinus. Be to, reguliariai ir gausiai vartojamos mandarinų sultys padeda atsikratyti helmintų (spalinių ir kitų kirmėlių).

Mandarinas

Kitos naudingos mandarinų ir jų sulčių savybės:
– Gerina apetitą, skatina medžiagų apykaitą, taigi rekomenduojami nevalgiems vaikams.
– Eterinis mandarinų aliejus gerina nuotaiką.
– Mandarinai ir jų sultys turi antimikrobinių savybių.
– Sultis rekomenduojama gerti sergant pienlige. Šiuo atvejus sultis rekomenduojama naudoti ir išoriškai.
– Mandarinų odelių nuoviras mažina cukraus kiekį organizme, j5 patariama naudoti sergantiems diabetu.
– Mandarinais gydoma astma ir bronchitas. Juose esančios medžiagos mažina paburkimą ir neleidžia kauptis gleivėms. Norint išvalyti plaučius ir gleivinę, pašalinti skreplius, kas rytą patariama išgerkite po stiklinę mandarinų sulčių.
– Džiovintų mandarinų žievelių nuoviras arba antpilas (1 dalis žievelių, 10 – vandens) sušvelnina kosulį ir palengvina atsikosėjimą.
– Džiovintos mandarinų žievelės dedamos į vaistažolių mišinius ir karčius antpilus, skirtus pagerinti apetitą ir virškinimą (vartojama po 10–20 lašų likus 15–30 minučių iki valgio).
– Jei vargina gausios mėnesinės, vartokite mandarinus – jie stabdo kraujavimą.

Žodžiu, išvada galėtų būti tokia – mandarinų valgyti ir gerti 🙂 kuo daugiau ir dažniau!

Deja, kai kurie žmonės citrusiniams vaisiams yra alergiški. Jie taip pat gali dirginti skrandžio gleivinę ir kepenis. Todėl  nerekomenduojami vartoti sergant skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa, gastritu, taip pat tiems, kurių skrandžio rūgštingumas yra padidėjęs.

Mums, suaugusiems tikrai patiks tai, kad Kinijoje mandarinas – turto ir sėkmės simbolis 🙂 Būtent todėl švenčių proga juos dovanoja draugams, artimiesiems ir šeimos nariams. Šioje šalyje nuo seno ant šventinio stalo būdavo ratu išdėliojami aštuoni mandarinai, kurie simbolizuodavo begalybę ir pritraukdavo į namus finansinę sėkmę.

Suaugusiems patiks ir tai, kad mandarinai įvardinami kaip puikūs medžiagų apykaitos greitintojai ir riebalų degintojai. Vienoj saujoj pyragėlis, kitoj mandarinas ir per šventes jokio pastorėjimo. Ha ha ha 😀

Išties smagu, kad, bent jau Vilniuje, galima nusipirkti nepurkštų chemikalais, šviežių kas savaitę, atvežamų ir greitai gendančių citrusinių vaisių. Labai tikimės, kad ir kituose miestuose jų randate. Tokių žievelės puikiai tinka naudojimui, o skonis ir kvapas – na tikrai tikrai kitoks.

Jaukiai kvepiančios ir sveikos žiemos Jums linkime!

Leave a Reply

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai matomas. Privalomi laukai *