Mokomės skaičiuoti su Lego.

Štai kokį trupmenų išaiškinimą aptikome internete 🙂 Reikalas elementarus, akivaizdus, suprantamas, logiškas – tik imk ir naudok! Žinoma, skirtas vyresniems.

O mes pasinaudojome gera idėja ir Lego kaladėles pritaikėme gerokai paprastesnių, bet ne mažiau svarbių matematinių uždavinių sprendimui.

Va

Pasiūlytas skaičiavimo metodas buvo sutiktas su entuziazmu, uoliai ir atsakingai. Kaladėlės dėliotos ne bet kaip, o gražiai derinant spalvas ir raštus. Statė bokštus, dalino, sudėjo, atėmė, vėl į bokštą sudėjo.

Baltas popieriaus lapas, dideliais skaitmenimis surašytos užduotys, kad liktų pakankamai vietos kaladėlių bokštą šalia pasidėti, galima atsakymo rašymui imti kitos spalvos rašiklį – na dėl linksmumo 🙂

Mes įtraukėme ir paprastus, standartinius veiksmus, ir dar nematytus neregėtus dalybą su daugyba. Buvo įdomu žiūrėti kaip pamačius veiksmą 9 : 3 = ? pilietis susimąstė: „o kaip tas daroma?”, bet sugalvojo ir uoliai ardė bei dalino bokštą į tris krūveles. Gavosi trys krūvelės po tris… Gyveni ir mokaisi 🙂

Paskaičiuokim!

Leave a Reply

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai matomas. Privalomi laukai *