Būti „paauglėjančio” vaiko tėvais.

Būti „paauglėjančio“ vaiko tėvais. Prasmingos vasaros kontraktas.

 Senolių išmintis sako: Maži vaikai, maži vargai.“ – ir tame tiek daug tiesos. Tie, kas augina „paauglėjančius“ vaikus žino, jog būna visko:
– nuostabus vaikas staiga išpučia akis ir kalba grubiai;
– atsakingas ir kruopštus, staiga pamiršta namų darbus ir kitas pareigas;
– mokėjęs kalbėti mandagiai, tampa atžagariu, piktu, nemaloniu pašnekovu;
– pagalbininkas guli lovoje ar slampinėja po kiemą be jokio tikslo ir atsisako padėti;
– tas, kuris linkęs bendradarbiauti, tampa tuo, kuris nuolat skundžiasi ir yra nepatenkintas;
– tampa beveik neįmanoma kontroliuoti laiką, praleidžiamą prie kompiuterio ir TV;
– …

 Su tais, kurių namuose gyvena 7 – 16 metų piliečiai kalbėsimės:

1. Apie tai, kaip susikalbėti su „paauglėjančiu“ vaiku:
Kas jam pasidarė? Ką jis galvoja? Ar jis išvis galvoja? Ar bus tokia diena kai man nereiks eiti iš paskos ir visko priminti? Ar kažką darau negerai? Ar jis kada taps atsakingas, pareigingas ir savarankiškas? Kodėl jis prieštarauja man dar net nebaigus kalbėti? – Tai mintys, kurios kone kasdien aplanko „paauglėjančių“ ir paauglių tėvus.

Įvardinsime tai, kas padeda ir, kas trukdo, susikalbėti su „paauglėjančiu“ ar jau paaugliu vaiku. Juk visai nesvarbu – kūdikis, mažylis ar paauglys – viskas, ko mes norime iš savo vaiko, tai glaudžių, meile ir tarpusavio pasitikėjimu bei pagarba grįstų santykių!

2. Apie priklausomybę nuo kompiuterio (IT):
Pagrindinės tėvų požiūrio į IT ir komunikacijos apie IT klaidos. Kiek, kada ir kokiam tikslui leisti naudoti IT? Ar vaikas turi priklausomybę? – įspėjamieji signalai ir požymiai. Ką daryti, kad realus gyvenimas būtų įdomus ir nenuobodus? Pagrindinės taisyklės ir „žingsniai“, padėsiantys įvesti naudojimosi IT priemonėmis taisykles + šių taisyklių laikytis.

3. Apie vasaros kontraktą:
Artėja vasara. Neramu, ką vaikas veiks namuose? Kiek laiko praleis prie kompiuterio ir TV? Ar paskirti jam namų ruošos darbus? Jei taip, kaip užtikrinti, jog atliktų tai, kas paskirta? Kaip susitarti, kad skaitytų knygas ir kažkuo pasidomėtų? Kiek laiko jis turėtų praleisti lauke? Kokio dienos režimo laikytis? Kiek pinigų duoti ir kaip kontroliuoti, kur juos išleidžia? …

5 žingsnių planas, padėsiantis užtikrinti laisvą, laimingą + prasmingą vasaros praleidimą. Kalbėsime kaip dėl visko susitarti ir, kaip laikytis susitarimo.

Net jei manote ar matote, jog Jūsų vaikas yra kitoks ir jo neveikia tai, kas veikia kitus vaikus, pažadame – visai paprasti pozityvios disciplinos „triukai“ duos matomų teigiamų rezultatų.

Iki susitikimo!

P.S. Jei seminaro pageidaujate kitame mieste, mes mielai atvažiuosime. Jums teliks organizuoti: surinkti grupę ir išrinkti susitikimo vietą 🙂

Seminare dalyvavusių tėvų atsiliepimai.

Rasa: Tas geras jausmas, patirtas šį vakarą su Jumis, neapleidžia. Tikėtina, jog  nuoširdumas ir atvirumas dalinantis žiniomis, pakeri. Ne tik dėl Jūsų išsakytų tiesų apie santykį su vaikais, su paaugliais sutapimo, ne tik dėl požiūrio į tuos reiškinius vieningumo.
Kalbant apie seminaro turinį, jis labai aktualus. Kadangi pati dirbu tiek su paaugliais, tiek ir su jaunesniais vaikais, kas kartą susiduriu su tuo, kad kai keičiasi tėvų santykis su vaiku, keičiasi vaiko elgesys. Ir kai tėvai atveda „pataisyti” vaiką iš karto pasakau, jog nedirbsiu viena, kad ir jie turės bendradarbiauti. O kai vaikas „ypač sunkus”, tada pasakau tėvams, jog imuosi atvejo, jei ir jie lankys procesą kartu su vaiku.
Atnešėt puikias žinias Marijampolės auditorijai. Bandė kai kurios mamos atsimušinėti, tačiau Jūs tvirtai atlaikėt tas bebandančias nubusti gynybas 🙂  Labai džiaugiuosi, kad atvažiuojat ir nešat gerą žinią tėvams.

Kristina: Auginu 8-metę, kuri sparčiai paauglėja ir 5-metę, kuri ypatingai tiksliai kopijuoja sesės elgesį, tad informacija buvo išties reikalinga. Sutinku su visais teiginiais, pasirašau po visais, visų pirma pradėdama dirbti su savimi. Nes tai aš ta „plevėsa” mama 🙂 ir dar ta kuri paskui rėkia….

Aušra: Ši Jūsų paskaita man labai patiko. Viskas aišku, konkretu, pateikta su pavyzdžiais ir paaiškinimais. Daug informacijos, žinių, patarimų, būdų kaip prieiti prie vaiko ir su juo bendrauti. Labai vertinga paskaita. Tikrai pas Jus atėjau sudėtingomis sąlygomis. Buvo minčių, kad net neateisiu, bet jūsų paskaitoje atsigavau 😉  Suprantama ir lengva buvo Jūsų klausyti. Dar kartą dėkoju už prasmingai praleistą laiką ir papildytą žinių bagažą.

Reda: Dėkoju už įdomų seminarą,. Viskas patiko, buvo informatyvu, aišku.

Simona: Paskaita labai patiko, buvo labai įdomu klausyti, nors viskas lyg ir žinoma, ir aišku, bet labai naudinga kartais tai išgirsti iš pašalies. Ačiū Jums labai 🙂 Mielai sudalyvausime ir kitose paskaitose 😉

Eglė: Susitikimai su Vilma iškalbingi, gyvi, jautrūs, paprasti, kalbama sveiko proto ir didelės meilės kalba! Sakau labai nuoširdžiai – ne tik girdėjau, mąsčiau, bet ir daug ką pajaučiau dūšia. Susitikimas įkvėpė pasižiūrėti į viską naujai, su meile, bet šįkart „nepametant“ savęs. Ačiū Jums labai ir iki pasimatymo!

Lina: LABAI LABAI noriu pasidžiaugti seminaru! Seminaras man buvo aktualus, išsinešiau gerų įžvalgų. Jūsų pateikimo stilius irgi yra labai geras! Daug dėstytojų esu mačiusi, tad turiu su kuo lyginti. Jūs esate viena iš TŲ kur ne tik naudingą informaciją pateikiate, bet ir mokate prikaustyti dėmesį. Dėkui, už konspektus! Jie labai aiškiai sudėlioti.

Asta: Ačiū, buvo puikus seminaras, puikūs pozityvūs žmonės, šauni aplinka. Viskas patiko. Nudžiugino tai, kad lektorės požiūris toks daugiau praktiškas, o ne teoriškas.

Toma: Kartu su vyru nuoširdžiai tariam dėkui už puikų ir vertingą turinį seminarų metu. Jau dabar kai ką naudojame ir veikia! Jūsų sukaupta, susisteminta ir mums perduota  patirtis – neįkainojama. Ačiū jums už tai!

Vilma: Man seminare labai viskas patiko!!! Vienas geriausių ir praktiškiausių seminarų, kiek teko pabuvoti!

Leave a Reply

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai matomas. Privalomi laukai *