Vaiko emocinis intelektas: kaip žinoti kiek jo yra, ir kaip jį ugdyti?

Emocinis intelektas (EQ), priešingai nei intelekto koeficientas (IQ), nėra įgimtas, jis gali ir turi būti nuolat ugdomas!

Emocinis intelektas yra pats tiesiausias kelias į laimės, džiaugsmo ir pasitenkinimo gyvenimu jausmą.

Emocinis intelektas:
– Tai sugebėjimas susitvardyti, įkvėpti žmones, įsijausti į savo ir kito žmogaus jausmus, įsisąmoninti juos.
– Tai mokėjimas rasti tikrąsias savo ir kitų emocijų priežastis bei įgūdis iššaukti teigiamas emocines būsenas savyje ir kituose.
– Tai mokėjimas gyventi, bendrauti ir suprasti žmogų, tiek kitą, tiek save.
– Tai gebėjimas būti su savimi ir su kitais, su visais, kurie yra patogūs ir ne, gražūs ir ne, priimtini ir ne.
– Tai tiesiausias kelias į laimės, džiaugsmo ir pasitenkinimo gyvenimu jausmą.

Susitikime kalbėsime:
– Kokiose kasdienėse situacijose dažniausiai prireikia emocinio intelekto?
– 8 pagrindinės emocinio intelekto kompetencijos.
– Įgyti elgesio modeliai: jie trukdo ar padeda vaikui augti, tobulėti, kurti santykius ir jaustis laimingu?
– Ar reikia savo neigiamas emocijas pakeisti teigiamomis?
– Kas iš tiesų yra empatija sau ir kitam?
– Kokios papildomos kompetencijos būtinos ugdant emocinį intelektą?
– EQ ugdymo pratimai ir patarimai.

Susitikimas naudingas bus tiems, kurie svajoja, jog jų vaikai pasitikėtų savimi ir tikėtų esą savo gyvenimo šeimininkai. Tiems, kurie nori, jog jų vaikai augtų tolerantiški ir atviri pasaulio bei žmonių įvairovei. Tiems, kurie linki savo vaikams išmokti kurti gražius, abipusiu pasitikėjimu, pagarba bei meile grįstus santykius su aplinkiniais. Tiems, kurie linki savo vaikams žinoti, ko jie šiame gyvenime nori ir turėti drąsos to siekti. Žodžiu visiems tiems, kurie be galo myli savo vaikus ir linki jiems kuo geriausio ir gražiausio gyvenimo.

Aukštas emocinis intelektas:
– Lemia ilgalaikius, artimus santykius su aplinkiniais, jo dėka žmogus turi artimų draugų (nebūtinai labai daug) ir geba metų metus palaikyti draugystę.
– Užtikrina įdomią ir pelningą karjerą, nes vis daugiau darbdavių kaip pagrindinį kriterijų priimant darbuotojus renkasi ne dalyko gebėjimų, bet SEI testus.
– Leidžia išgyventi išsiskyrimus ar netektis.
– Į mūsų kasdienybę neįleidžia nerimo, melancholijos ar depresijos.
– Leidžia būti tolerantiškiems
– Padeda ramiai išgyventi pokyčius, stresą, sudėtingas situacijas.
– Lemia požiūrį į asmeninius gabumus, talentus bei nesėkmes.

Iki susitikimo!

P.S. Jei seminaro pageidaujate kitame mieste, mes mielai atvažiuosime. Jums teliks organizuoti: surinkti grupę ir išrinkti susitikimo vietą 🙂

Seminare dalyvavusių tėvų atsiliepimai.

Eglė: Susitikimai su Vilma iškalbingi, gyvi, jautrūs, paprasti, kalbama sveiko proto ir didelės meilės kalba! Sakau labai nuoširdžiai – ne tik girdėjau, mąsčiau, bet ir daug ką pajaučiau dūšia. Susitikimas įkvėpė pasižiūrėti į viską naujai, su meile, bet šįkart „nepametant“ savęs. Ačiū Jums labai ir iki pasimatymo!

Lina: LABAI LABAI noriu pasidžiaugti seminaru! Seminaras man buvo aktualus, išsinešiau gerų įžvalgų. Jūsų pateikimo stilius irgi yra labai geras! Daug dėstytojų esu mačiusi, tad turiu su kuo lyginti. Jūs esate viena iš TŲ kur ne tik naudingą informaciją pateikiate, bet ir mokate prikaustyti dėmesį. Dėkui, už konspektus! Jie labai aiškiai sudėlioti.

Asta: Ačiū, buvo puikus seminaras, puikūs pozityvūs žmonės, šauni aplinka. Viskas patiko. Nudžiugino tai, kad lektorės požiūris toks daugiau praktiškas, o ne teoriškas.

Toma: Kartu su vyru nuoširdžiai tariam dėkui už puikų ir vertingą turinį seminarų metu. Jau dabar kai ką naudojame ir veikia! Jūsų sukaupta, susisteminta ir mums perduota  patirtis – neįkainojama. Ačiū jums už tai!

Vilma: Man seminare labai viskas patiko!!! Vienas geriausių ir praktiškiausių seminarų, kiek teko pabuvoti!