Stipriai apsikabinkime!

Taip jau pasaulis mūsų sutvertas, šviesos, šilumos ir vabalui reikia kartais… (iš dainos „Rytoj skrisim”). Be to, apsikabinti ne tik labai gera, bet ir sveika.
O ką jau kalbėti kas dedasi širdyje kai vaikas, įgijęs apsikabinimo įprotį, tėčiui vėlai grįžus iš darbo pribėga ir jį apsikabina 12 kartų per vieną minutę. Va taip iš karto apkabina – paleidžia – apkabina – paleidžia – apkabina…kol suskaičiuoja iki 12. Smagu ir vaikui ir tėčiui. Nors ir trumpa, bet didelės laimės ir džiaugsmo minutė gaunasi.

O dabar rašau išsamiau.
Kaip teigia psichologė Virginija Satir, tam, kad išgyventume, mums reikalingi 4 apsikabinimai per dieną. Kad galėtume jaustis saugiai ir ramiai, mums reikalingi 8 apsikabinimai per dieną. Kad galėtume augti ir vystytis, mums reikia 12 apsikabinimų per dieną.

Kol mūsų vaikai dar kūdikiai mes juos apkabiname ir myluojame tikrai labai daug, tačiau jiems augant fizinio kontakto vis mažėja. Be reikalo, juk oda yra didžiausias žmogaus jutimo organas.
Gana dažnai, ypatingai vaikui paaugus, pastebime, kad jis užsisklendžia savyje. Pabandykime „išlukštenti” jį iš kiauto tiesiog dažnai ir nuoširdžiai apkabindami. Nereikia kalbėti ar kažko klausti. Apsikabinkite. Po kurio laiko vaikas pats ims kalbėti.

Mokslininkai ištyrė, jog kiekvieną dieną su kuo nors apsikabinus keletai minučių pagerėja ne tik emocinė bei dvasinė savijauta, taip pat žmogus atstato ir fizines jėgas. Tačiau dabar dažnai apsikabinimus pamirštame: skubame, lekiame, bėgame, vejamės…
Štai kokias apsikabinimo naudas pavyko rasti (mokslininkų vardų ir tyrimų pavadinimų nevardiname):
– Gerina fizinę sveikatą, nes jie stimuliuoja centrinę nervų sistemą ir stiprina imunitetą.
– Apsikabinant smegenyse gaminamas hormonas oksitocinas, kuris mažina nerimo ir baimės jausmus, skatina pasitenkinimo bei pasitikėjimo santykiais atsiradimą.
– Mažina padidėjusį kraujospūdį bei streso lygį. Taip yra dėl apkabinimo metu išsiskiriančių endorfinų – hormonų, kurie mažina skausmo pojūtį ir didina euforijos jausmą.
– Mylimo žmogaus palaikymas ir apkabinimas teigiamai veikia širdies veiklą.
– Padeda kovoti su nemiga. Kokiu būdų? Juk visi prieš miegą dėl kažko nerimaujam, o apkabinimai mažina nerimo jausmą ir didina saugumo.
– Didina pasitikėjimą savimi, nes sulaukę dėmesio jaučiamės mylimi bei reikalingi. Mylimo ar artimo žmogaus rankose mes jaučiamės jautresni ir atviresni jiems. Apkabinti mes mažiau pykstame ir lengviau atleidžiame.

O dabar STIPRIAI APSIKABINKIME!!

Leave a Reply

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai matomas. Privalomi laukai *