Tėvų tarpusavio santykiai.

Turbūt niekas nedrįs ginčytis, kad vaikams geriausia augti su darniai sutariančiais mama ir tėčiu.

Mikė Pukuotukas pasakytų: „Bet gyvenime visaip atsitina.”. Ir būtų teisus, išties atsitinka visaip, o tie visokie atsitikimai nėra nuosprendis vaiko laimei ar likimui. Tačiau darniai sutariantys mama ir tėtis vis tiek yra tas tobulasis ir idealusis variantas.

O kada mama ir tėtis gali darniai sutarti tarpusavyje? Ogi tada, kai darniai sutaria patys su savimi!

Deja, su savimi sutarti nėra taip jau labai paprasta. Lyg ir žinome savo pareigas, atsakomybes, vertę, norus, galimybes ir t.t., bet širdy neramu, norisi priešintis, jautiesi pavargęs, išsekęs ir nieko nenori…

 O ką jau kalbėti apie ore tvyrančias lygių galimybių, pareigų ir atsakomybių tarp vyro ir moters nuotaikas!

Šią vasarą rašėme apie mamos laiką sau – „Mama, tu šiandien ir vėl gyvenime ko nors nori?”, bet nerašėme apie tai, kad mamai dažnai nesinori būti moterimi. Gal ne tiek nesinori, bet lyg ir laiko ar jėgų nėra. Būna, kad mama ima lygintis / lygiuotis su tėčiu, tada abu susipyksta ir išsiskirsto po skirtingus namų kampus.

Mikė Pukuotukas ir vėl pasakytųo, jog gyvenime visaip atsitinka 🙂 Bet man norisi, kad taip neatsitiktų, kad mama ir tėtis namuose gyventų darniai, kad būtų laimingi, kiekvienas savo rolėje, ne, ne į puodus ir plaktukus roles daliname – viskas daug giliau ir „esmingiau”. Kalba eina apie švelnumą, vienas kito įkvėpimą, saugumą, palaikymą, supratimą be žodžių, gebėjimą pajausti atmosferą ir joje pakibusią kito nuotaiką, mokėjimą atskirti ką, kada ir kaip kalbėti, žinojimą kiek bei kada patylėti…

Vyrai ir moterys yra skirtingi, skirtingai mąsto, girdi, mato, vertina ir jaučia, tai įrodyta mokslo. Ne apie lygybę, apie skirtumus kalbame. Juk ir vaikai namuose auga lygus, tačiau be galo skirtingi, prie kiekvieno kitaip, kitu būdu yra kelias prieiti.

Gera žinia ta, jog galima išmokti darnių santykių ir su vaikais, ir su savimi, ir su savo vyru. Gera žinia ta, jog galima savo pavyzdžiu vaikams rodyti kokie gražūs ir visa ko kupini gali būti vyro ir moters santykiai.

Antra 2Man svarbu gyventi laiminguose namuose, svarbu ugdyti gražių santykių vertybes, todėl ateinantį savaitgalį dedu į šoną visas knygas bei mokslus apie vaikus ir neriu į mokslus apie moters ir vyro santykius.

Rugpjūčio 28 / 29 d. (po 4 val. per dieną, taigi laiko rasti tikrai galima) populiarioji ir charizmatiškoji Antra Poča iš Latvijos skaitys paskaitą apie darnius vyro ir moters santykius.

Mokymuose dalyvavusios vienbalsiai tvirtina – „Antra – moteris, kuri įkvepia būti laimingiems!”. Jau kelis metus lietuvės važiuoja jos klausytis į Rygą, geru žodžiu šias paskaitas mini ir ne viena žinoma moteris.

Išduodu paslaptį – mūsų namų tėtis iš anksto apsidžiaugė! Jam išties patiko tai, jog domiuosi ir noriu gerinti bei tobulinti ne tik santykius su vaikais, bet ir su juo. Juk vyrai pagrindiniai ir svarbiausi namų vaikai 🙂

Be to, slaptai tikiu, jog Antros išsakytos mintys bus naudingos bei pritaikomos ne tik būnant su vyru, bet ir su vaikais. Juk žmonės nors ir skirtingi (lytimi, amžiumi, statusu, pomėgiais ir t.t.), bet kartu ir panašūs. Žinojimas kaip su meile, griežtai ir pagarbiai elgtis negali būti nenaudingas ir nepritaikomas.

Visa informacija ir detalės pas renginio organizatorius, moterų klubą „La Civetta”, štai čia…

Susitinkam ir pasikalbam ne apie vaikus, bet apie mus!

Leave a Reply

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai matomas. Privalomi laukai *