Kaip užtikrinti sklandžią vakarienę mieste su vaikais?

Seimos vakariene

Ar vedatės savo vaikus į kavines / picerijas / restoranus? Nuomonių dėl to yra visokių. (Taip, reikia kartais tėčiui su mama išeiti be vaikų, bet čia ne apie tai ) Yra šeimų, kurios savo vaikus vedasi praktiškai visur, kur juos priima: kavines, koncertus, keliones, pasivaikščiojimus, į svečius, bažnyčią, žygį, parduotuvę ir t.t. O yra tokių, kuriems vaikai trukdo nes nederamai elgiasi viešose vietose: laksto, triukšmauja, pradingsta, neklauso, išdrabsto maistą, sausainiuotom rankom nupeckioja langus, lipa aplinkiniams ant galvų arba eina prie kitų staliukų ir trukdo lankytojams mėgautis vakaru ir t.t. ir t.t.

Tiesa yra ta, kad deramai elgtis viešose vietose reikia praktikuotis ir išmokti, lygiai kaip bet kokį kitą dalyką. Jei vaikas ypatingai judrus ir nutrūktgalvis – praktikuotis reikės ilgiau ir kantriau, bet iš esmės beveik kiekvienas 2 metų pilietis jau gali mokėti nesugadinti visiems vakaro nusivestas į kavinę. Žinoma nereikia tikėtis, kad Jūs ramiai sau gyvenote namuose, sukako vaikui 2 metai, išėjote pirmą kartą visi į miestą vakarienės ir Jums pavyko.

Taigi, ką daryti ir kaip praktikuotis, kad vakarienė mieste su šeima ar draugais būtų išties smagi visai kompanijai?

1. Praktikuokitės namuose. Pasakykite vaikui, kad jis jau pakankamai didelis ir atėjo laikas kai jį galima pasiimti į miestą vakarienės. Pasakykite, kad to labai laukiate ir didžiuojatės, kad Jūsų vaikas jau toks didelis, kad galima juo pasitikėti ir vestis susitikti su draugais į miestą. Taip pat pasakykite, kad reikia pasipraktikuoti. Ir praktikuokitės namuose visa šeima valgydami vakarienę. Susodinkite visus prie stalo anksčiau nei atnešite maistą, lai būna laiko pasėdėti ir pašnekėti nieko neveikiant. Papasakokite, kad maisto reikia palaukti kai užsisakai. Papasakokite kaip norėtumėte, kad būtų elgiamasi: nevalgoma rankomis, nelipama ant stalo ir pan. Jei nenorite į treniruotę įtraukti visos šeimos galite pasitreniruoti dienos metu su pliušiniais meškinais ir kiškiais

2. Tinkamai ir protingai pasirinkite kur vesitės vaikus. Restoranas su baltomis staltiesėmis, krištolo taurėmis ir porceliano indais – nėra geras pasirinkimas. Paieškokite tokio, kur yra vaikų kampelis – būsite tikri, kad niekas labai nepyks dėl aplaistyto stalo, trupinių ar sudaužytos stiklinės. Taip pat pasidomėkite siūlomais patiekalais, važiuokite ten, kur vaikas ras kažką valgomo – suši ar kiniečių restoranas netinkama vieta. Taip pat svarbu, kad maisto laukti nereikėtų labai ilgai, taigi šeštadienio pietums nesirinkite populiariausios picerijos mieste.

3. Pasitaiko, kad alkani suaugusieji bamba kai tenka palaukti maisto. O laukiantys alkani vaikai gali pridaryti nemažai netvarkos ir sugadinti visiems nuotaiką. Todėl prieš važiuojant į kavinę leiskite jiems namuose suvalgyti jogurtą, sausainį ar kokį vaisių. Jei to nepadarėte, užsakykite užkandį, taip pat, jei suaugusieji užsisako „mandresnius“ patiekalus paprašykite, kad vaikams maistą atneštų kuo greičiau, t.y. nelauktų kol pagamins visiems.

4. Tinkamai suplanuokite laiką. Vaikas turi būti nepavargęs ir dar nelabai išalkęs, t.y. derėtų atvykti anksčiau nei paprastai vaikas valgo.

5. Atsineškite kažką, kuo vaikas galėtų užsiimti: spalvinimo knygelę, mini dėlionę (kartais kavinėse siūloma piešti). Jei jau nusprendėte, kad visa šeima išėjote į miestą pavalgyti, tai ir būkite kartu, kažką pažaiskite, pakalbėkite, žaidimas telefonu galimas tik jau tikrai labai labai ekstra atveju kai visai beviltiškai nebežinote ką daryti.

6. Prisiminkite, kad atvykote kartu su visa šeima ir prie stalo pastebėkite visus, su visais bendraukite, kalbėkite. Jei vaikams duosite piešti ir nekreipsite į juos dėmesio jie tikrai ras kaip Jūsų dėmesį atkreipti, pvz. palįsdami po kaimynu stalu, 103 kartus prašydami nuvesti į WC, išeidami pasivaikščioti ir pradingdami ar pan.

7. Būkite aptarę namuose kas bus jei vaikas elgsis netinkamai, pvz.: vienas iš tėvų išvesite vaiką, kad kiti galėtų ramiai pabaigti maistą, išvestas vaikas savo maisto nepabaigs ir į kavinę tą kartą nebegrįš. Ir tai nėra bausmė vaikui. Tai yra ženklas tėvams, kad vaikas dar nepasirengęs, kad jis dar nesuprato taisyklių. Teks grįžus namo sodinti meškas už stalo, vėl praktikuotis ir bandyti kitą kartą. Ir kuo dažniau suteiksite vaikams šansą pabandyti viską realybėje – tikroje kavinėje – tuo greičiau jiems pavyks išties nepriekaištingai.

Linksmų bei sklandžių Jums pasisėdėjimų mieste!

 
Publikuota Delfi grupės portale www.tavovaikas.lt

Leave a Reply

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai matomas. Privalomi laukai *