Sutuoktinis mane girdi. Arba kaip sutarti dėl vaikų auklėjimo.

Sutuoktinis manęs klauso ir girdi.
Arba kaip sutarti su sutuoktiniu dėl bendrų vaiko auklėjimo principų.

Stebuklingai gera, jauku, ramu, darnu, šviesu, miela ir šilta namuose kai mama ir tėtis apie tuos pačius dalykus kalba ta pačia kalba. Vis dar viskas stebuklinga kai mama ir tėtis šypsosi jei kuris iš jų prabyla apie kitus dalykus kita kalba.

Jei trumpai drūtai – vaikai klauso to, dėl ko bendrą nuomonę turi tėvai. O kai klauso vaikai – idealūs tampa namai. Atrodytų viskas elementaru.

Bet…
– Kada ir kodėl atsiranda požiūrio į tėvystę skirtumai?
– Kaip prasideda savotiškas tėvų „karas“?
– Skirtingų požiūrių apie vaikų auklėjimą atsiranda nuolat. Kaip juos suvienodinti? Kaip užtikrinti, kad tėvai nepasuktų visiškai skirtingais vaikų auklėjimo keliais?
– Kaip grįžti į bendrą vienos tiesos kelią kai jau kurį laiką einama į skirtingas puses?
– Ką daryti šiandien, kol dar negrįžta į bendrą kelią?
– Kaip reaguoti čia ir dabar jei visiškai nesutinki su partnerio veiksmais vaiko atžvilgiu?
– Kaip ramiai „sukalbėti“ sunkius pokalbius, kurių grįžtant į bendrą vaikų auklėjimo kelią bus daug?
– …
– …

Tobulai padėtį tarp sutuoktinių pasakoja ši daina:
„Noriu kalbėti, pasakyti, bet nekalbu. Tyliu. Noriu rėkti ir išsakyti. Noriu būti cool tavo akyse šeštadienio rytais! Turbūt tiesa yra ta, kad galiu tapti  raudonu ar mėlynu, bet tau esu niekas. Tiek daug turiu tau pasakyti. Bet kai kalbu tu netiki, kad tai tiesa. Tu nepriimi mano nuomonės. Jaučiuosi kvailys! Turbūt tiesa yra ta, kad galiu tapti  raudonu ar mėlynu, bet tau esu niekas.”

Taip norisi apsikabinti ir šokti, šokti, šokti kartu… Taip norisi sutarti, susikalbėti… Norisi tikėti, kad kitam su savo nuomone ir mintimis esu cool. Bet jausmas, kad kitam mano nuomonė ir mintys nesvarbios verčia vėl ir vėl „pasipurtyti”, laikytis savo pozicijos, kariauti ir niekada nelaimėti.

Šis susitikimas apie tai, kaip kalbėtis ir būti, kad vienam kitą girdėti? Kaip būti kartu tokiu būdu, kuris leistų sutarti dėl bendro požiūrio į vaikų auklėjimą.

Seminaro laikais, vieta ir kaina.

Iki susitikimo!

P.S. Jei seminaro pageidaujate kitame mieste, mes mielai atvažiuosime. Jums teliks organizuoti: surinkti grupę ir išrinkti susitikimo vietą :)

Seminare dalyvavusių tėvų atsiliepimai.

Asta: Seminaras buvo gyvas, kas labai smagu, tikri žmonės su tikromis istorijomis. Retai kada taip būna dažniausiai pasėdi pasiklausai ir namo su savo mintimis išeini, o čia išgirsti kitus ir net lengviau pasidaro, kad ne tu vienas pasimetęs ir ieškantis teisingo kelio šviesesnės ateities link 🙂
Loreta: Labai ačiū už pasidalintas mintis. Kai pasigilinau ir nu0širdziai sau atsakiau į užduotus klausimus, pamačiau nemažai dalykų kurių būtent aš nepadarau dėl savo antrosios pusės ir net dėl vaikų. Panašu, kad mano vyras taip pat kažką išgirdo, kas tikiuosi bus naudinga visai mūsų šeimynai 🙂
Gintarė: Ačiū, džiaugiuosi, kad atėjau ir išgirdau šią informaciją, nes iki tol nesusimąstydavau, kodėl yra taip kaip yra (ir pasirodo ne tik mano šeimoje).

2 KomentaraiKomentuoti

Leave a Reply

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai matomas. Privalomi laukai *